×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.8°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
10. aprīlis, 2017
Drukāt

Pie Rīgas Doma taps “Labirints” bērniem (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šogad ABLV Charitable Foundation Rīgas centra vides uzlabošanas programmas “Jaunā Rīga” ietvaros ieguldīs 50 000 eiro Vecrīgā pirmā bērnu rotaļu un aktivitāšu laukuma izveidē, LA.lv pavēstīja komunikāciju speciālite Inga Vasiļjeva.

Funkcionālā un estētiskā vides objekta “Labirints”, kas pilsētas iedzīvotājiem un viesiem Rīgas Doma teritorijā būs pieejams jau šogad, autore ir tēlniece Liene Mackus. Projektu īstenos idejas autori nodibinājums “Sineccura” sadarbībā ar Rīgas Domu.

Objekta veidotāji pastāstīja, ka Vecrīgā šobrīd trūkst atpūtas vietu ģimenēm ar bērniem, un “Labirints” risinās šo problēmu, vienlaikus attīstot un labiekārtojot Rīgas Doma baznīcas pieguļošo teritoriju.

Projekta nosaukuma izvēle nav nejauša. Radot šo darbu, tēlniece Liene Mackus iedvesmojusies no Rīgas Doma laukuma bruģī iestrādātajām kādreizējām māju un ielu līnijām, tās turpinot spēļu laukumā un veidojot vēsturiski-mūsdienīgu labirintu, kas rosina tā apmeklētājus uz poētisku un daudznozīmīgu izpratni par pasauli. Labirintā un citās laukuma vietās plānotās telpiskas bronzas dzīvnieku skulptūras arī tapušas, iedvesmojoties no mītiskajiem Viduslaiku dzīvniekiem.

Projekta ieceri plašāk komentē nodibinājuma “Sineccura” valdes locekle Madara Šķēle-Dupate: “Ar šo iedzīvotājiem nozīmīgo projektu vēlamies veicināt estētiski augstvērtīgas, ar mākslu piesātinātas mazo arhitektūras formu ienākšanu pilsētvidē. Projekts sekmēs bērnu un pieaugušo izpratni par to, kas ir estētiska vide, māksla un arhitektūra. Mūsdienīgs, drošs un māksliniecisks rotaļu laukums ir laba forma, kā informāciju pasniegt gan fiziski, gan emocionāli viegli uztveramā veidā.”

“Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un attīstības padome atbalstījusi ideju par vieglas konstrukcijas bērnu rotaļu un aktivitāšu laukuma izveidi Doma baznīcai pieguļošajā teritorijā, kas tādējādi dotu impulsu plašākas teritorijas sakārtošanai un attīstībai. Projekts “Labirints”, manuprāt, ir vērtējams kā laikmetīgs vaibsts un patiešām gaišs notikums Vecrīgā, kas harmoniski sadzīvos ar autentisko kultūrvēsturisko mantojumu. Tas ir vērtīgs pienesums ne tikai pilsētvidei, bet sabiedrības apziņai par vēsturiskajām vietām un cik daudzveidīgā kvalitātē tās var piedzīvot, tajās iekārtojot pārdomātas teritorijas bērniem,” pārliecināta UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas pārstāve Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un attīstības padomē Dagnija Baltiņa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+