×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
4. oktobris, 2012
Drukāt

Pie Rīgas domes piketē par valstij nelojālā skolotāja Rafaļska atlaišanu (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Ap 30 cilvēku ceturtdienas rītā pulcējušies pie Rīgas domes, lai protestētu pret Rīgas 40.vidusskolas skolotāja Vladislava Rafaļska, kurš iepriekš paziņojis, ka ir nelojāls Latvijai, atrašanos amatā, novēroja aģentūra BNS.

Minēto piketu organizē viens no koalīcijas partneriem – Nacionālā apvienība (NA). Pie Rīgas domes pulcējušies gan jaunieši, gan arī vecāka gadagājuma cilvēki, kuri tur rokās plakātus “Šeit nekad nebūs Krievija”, “Atlaist “Rafaļski”, “Kā nelojāls skolotājs var audzināt patriotus?” “Skolas godu var glābt tikai vienā veidā…”.

Pikets gan ir mierīgs – cilvēki nekādus saukļus neizkliedz, klusi un mierīgi stāvot pretī ieejai Rīgas domē.

Latvijā sacelta liela ažiotāža, jo Rafaļskis iepriekš radio intervijā paziņoja: “Esmu gatavs godīgi pateikt, ka esmu šai valstij nelojāls. Es šo režīmu vienkārši nicinu. Tas atgrūž arī manus bērnus un rada tiem daudz problēmu.”

Izglītības valsts kvalitātes dienests (IKVD) Rīgas 40.vidusskolas vadībai ir ieteicis atbrīvot no amata skolotāju, kurš ir arī politiskās apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” biedrs. Skolas vadība par šo jautājumu varētu izlemt mēneša laikā.

Dienesta vadītāja Inita Juhņēviča aģentūrai BNS pastāstīja, ka IKVD lēmums gan ir rekomendējošs un par Rafaļski būs jāizlemj skolas direktorei.

IKVD secināja, ka Rafaļskis ir pārkāpis vairākus skolas iekšējās kārtības noteikumus, kā arī Latvijas Izglītības likumu, kurš arīnoteic, ka skolotāja pienākums ir veidot valstij lojālus skolēnus.

Nosodījumu šādai rīcībai pauduši arī vairāki Saeimas deputāti.

Savukārt Drošības policija pēc Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētāja Raivja Dzintara iesnieguma turpina vērtēt Rafaļska izteikumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tas ir nonsenss, ka tāds cilvēks var strādāt par skolotāju, ka tikai skola var izlemt par tā atbrīvošanu no darba. Šī valsts ir pilnīgi neaizsargāta pret tās ienaidniekiem. Bet tas jau mūsu prezidentus, premjerus un deputātus neuztrauc.

Draugiem Facebook Twitter Google+