×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
8. jūnijs, 2015
Drukāt

Pie robežas ar Ukrainu atrodas aptuveni 55 000 Krievijas karavīru (10)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pie robežas ar Ukrainu atrodas aptuveni 55 000 Krievijas karavīru, paziņoja Ukrainas aizsardzības ministrs Stepans Poltoraks.

“Pie robežas ar Ukrainu Krievija tur lielu savu spēku grupējumu, kas, iespējams, tiks izmantots nelikumīgo grupējumu kaujasspēju palielināšanai. Grupējuma karavīru skaits sasniedzis 48 000, un vēl ir ap 3700 Krievijas bruņojuma un kara tehnikas,” sacīja ministrs. Viņš arī paziņoja, ka kopš Minskas vienošanās spēkā stāšanās šī gada 12. februārī kaujinieki vairāk nekā 4000 reižu pārkāpuši ugunspārtraukšanas režīmu, kā rezultātā gājuši bojā vairāk nekā 100 Ukrainas karavīru un 50 mierīgo iedzīvotāju. Pēc viņa teiktā, kaujinieki kopš 12. februāra 120 reizes apšaudījuši apdzīvotās vietas, nogalinot un sakropļojot mierīgos iedzīvotājus.

Poltoraks norādīja, ka kopš aprīļa kaujinieki apšaudes veikuši divas reizes vairāk. Pēc viņa teiktā, notikumi ap Marjinku parāda, ka kaujinieki un viņu saimnieki Maskavā nevēlas ievērot Minskas vienošanās, kas atkal ir uz izjukšanas robežas. Turklāt kaujinieki traucē Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas novērotāju darbam un neatvelk smago bruņojumu.

Kā paziņojis Ukrainas prezidenta padomnieks Jurijs Birikovs, Ukrainas spēki kopš pretterorisma operācijas sākšanas Donbasā zaudējuši 1723 karavīrus. Kā paziņojis ANO cilvēktiesību augstā komisāra birojs, no 2014. gada aprīļa vidus līdz 2015. gada 1. jūnijam konflikta zonā Ukrainas austrumos reģistrēti 6417 bojāgājušie, tostarp vismaz 626 sievietes un bērni, 15 962 cilvēki guvuši ievainojumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Šito ziņu mēs lasām vai katru dienu vairāk kā gada garumā. Mainās tikai krievu zaldātu skaits – vienu dienu 100 000, otru – ja tikai 50 000, tad vēl kāds cits skaitlis…
  Izdomājiet vienreiz, cik melot, un pie tā tad arī turaties un nemainiet skaitu, žurnaļugas!

 2. Pie robežas ar Ukrainu ir Krievijas teritorija, bet Krievijas teritorija ir sadalīta kara apgabalos, kuros ir patstāvīgi dislocētas karaspēka daļas. Tātad, visticamāk , tas nozīmē, ka Ukrainai tuvākajā Krievijas kara apgabalā dienē 55 000 kareivju. Arī Latvija par Pleskavas desanta divīziju var šādi rakstīt – pie Latvijas robežas savilkti 5-8 tūkstoši vai cik tur krievu karavīru .

 3. Vai tiešām krieviem nav prāta un dūšas šo krievu nacistu novākt?

 4. Ļaunuma impērīja atgriezusies. Žēl, ka to nepamanīja jau pirms daļas Gruzījas un Krimas okupācījas.

 5. …. pēc manas informācijas tur ir 75000 …. pats skaitīju

 6. atkal līdz kamčatkai skaitija lai iegūtu lielākus ciparus:) nu un? varonigajā ukrainas armijā dien 250 000 karavīru, tas ir piecreiz vairāk, par ko satraukums?

  • Varonīgā Ukrainas armija nelien kaimiņzemēs. Atšķirību saproti, jeb smadzenīte par mazu?

   • Да ну. Она воюет с собственным населением и сжигает живых людей! Херои, мать вашу!

Draugiem Facebook Twitter Google+