×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
19. augusts, 2015
Drukāt

Pie Saeimas piketēja aptuveni simt pensionāru; būtisku indeksāciju nesola agrāk kā nākamgad (8)

Foto: Reinis Inkēns, Saeimas KancelejaFoto: Reinis Inkēns, Saeimas Kanceleja

Šodien notika Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) pārstāvju rīkots pikets pie Saeimas, kas pulcēja aptuveni simt dalībnieku.

Piketa mērķis bija panākt palielinātas pensijas indeksācijas ieviešanu jau no šī gada oktobra, kā arī senioru veselības apdrošināšanas sistēmas ieviešanu līdz 2018. gadam. Piketa dalībnieki rokās turēja dažus plakātus, tostarp ar uzrakstu “Pensionāru problēmas būs atrisinātas, tikai viņiem nomirstot. Nav pensionāru, nav problēmu?”.

LPF vadītājs un Saeimas deputāts Andris Siliņš (ZZS) iesniedza Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei (NA) vairāk nekā 70 000 parakstus par lielāku pensiju indeksāciju jau šoruden.

Aprunāties pie pensionāriem iznāca arī Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča (ZZS). Viņa pieļauj iespēju panākt lielāku pensiju indeksāciju 2016.gadā, ja kopā ar Latvijas Pensionāru federāciju (LPF) un Labklājības ministriju tiks “nopietni skaitīta nauda”.

Tā viņa atbildēja uz vaicājumu, vai pensiju indeksācija nākamgad varētu būt divreiz lielāka nekā šogad. Kā vēsta Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra, 1.oktobrī, piemērojot indeksu 1,0158, tiks indeksētas pensijas un atlīdzības vai to daļu apmērs, kas nepārsniedz 311 eiro.

Sarunā ar pie Saeimas piketējošajiem pensionāriem Barča arī pauda, ka lielākais palielinājums jeb 50% no algas indeksa pienākas pensionāriem ar lielu darba stāžu – 30 un vairāk gadiem. Viņa atzina, ka šāds viedoklis ne visiem pensionāriem patīk, taču līdzīga politika tiek īstenota Igaunijā.

Savukārt Mūrniece žurnālistiem pēc tikšanās sacīja, ka uzrunās Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vadītājus, lai viņi kopā ar Barču oktobrī rīkotu triju komisiju kopsēdi, kurā vērtētu pensionāru iniciatīvu.

“Mēs runājām arī par to, ka kompleksi ir jāraugās ne tikai uz vecuma pensiju, bet arī invaliditātes pensiju, apgādnieka zaudējuma pensiju un citām. Šīs lietas ir jāskata kontekstā, nevar uz to raudzīties atrauti,” teica Saeimas priekšsēdētāja.

Viņa piebilda, ka saruna bija ļoti nopietna un ilga vairāk nekā stundu.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Tomēr jāpacenšas šogad! Gan jau atradīsies nauda arī pensiju
  indeksācijai! Citiem mērķiem novirzītajam sociālā budžeta miljardam taču ir uzkrājušies jau vērā ņemami procenti!

 2. Arodslimniekiem atņēma atlīdzības par darbā sabeigto veselību un nedomā atdot……

 3. Ruksis jau vienmēr bijis dumjš – katru dienu ēd kā nelabais gars nepadomājot, ka tā RIJOT ātrāk nonāks zem naža asmens un uz galda!!!

 4. Nav slinki pensionaari,man 55 g.darba staazha,un ,es straadaaju joprojaam.Toties, krievu pensionaars, sanjem 2pensijas un dziivo ;cepuri kuldams; Pie tam,;viltus;mazdroshinaatie, kam, materiali situeeti beerni,sanjem no valsts visaadus pabalstus.Kaadeelj? Sociaalajos dienestos, kaadi tur, ;purni; seezh peec paliidziibas….Valdiibai, vajadzeetu, stingraak pakontroleet!

 5. Pensionāri ir rīmas un sliņķi.

  • Nesauci citus savā vārdā, jo neesi vēl nodzīvojis līdz pensijas vecumam.
   Vai tas nav izsmiekls Latvijā, ka pensija par mūža darbu Latvijas valstī, ir zem iztikas minimuma?
   Āboltiņa lai smērē zābakus ar zaķa taukiem, jo Vienotība nākošajā Saeima nebūs. Pensionāri par to parūpēsies.

 6. Darba stāžs noteikti jāņem vēra indeksējot pensijas.

  • Arī padomju laikā nostrādātos gadus un ineksējot tos 2.X vairāk. jo maizes kukulīša cena ir augusi pieckārt!

Draugiem Facebook Twitter Google+