Latvijā
Politika

Pie Saeimas protestēs ar novadu reformu neapmierinātie2

Publicitātes foto.

Šodien plkst.9.30 pie Saeimas plānota “tautas sapulce”, kurā dažādu reģionu iedzīvotāji paudīs neapmierinātību ar administratīvi teritoriālo reformu, aģentūru LETA informēja Latvijas Zaļās partijas (LZP) pārstāve Līga Bulmeistere.

Šī protesta akcija notiks gandrīz vienlaikus ar veselības aprūpes jomas darbinieku piketu, kurā viņi iestāsies pret mediķu atalgojuma palielināšanu mazāk apmērā nekā iepriekš solīts. Mediķu akcija plānota no plkst.8.30, savukārt piedāvātās administratīvi teritoriālās reformas pretinieki savu pasākumu plāno plkst.9.30, bet pie Saeimas gatavojas pulcēties jau plkst.9, tādējādi izrādot solidaritāti mediķiem.

Abu pasākumu norisi saskaņojusi arī Rīgas dome.

Vairākas pašvaldības izplatījušas aicinājumus saviem iedzīvotājiem piedalīties akcijā. Kā aģentūra LETA noskaidroja Mazsalacas, Rūjienas un Naukšēnu novada pašvaldībās, sākotnēji norisināsies protesta gājiens, kurš sāksies Vecrīgā, Torņa ielā 4 pie Pulvertorņa un noslēgsies pie Saeimas nama Jēkaba ielā 11. Minētās pašvaldības arī nodrošinās iedzīvotājiem transportu uz protesta akcijas norises vietu.

LZP skaidroja, ka protesta akcija tiek rīkota, jo 7.novembrī Saeimā izskatīšanai pirmajā lasījumā nonāks vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūce (AP) virzītais un koalīcijas atbalstītais likumprojekts par administratīvi teritoriālo reformu.

Tautas sapulci pieteicis zemnieks no Alojas Valdis Možvillo, kurš dalībai protesta akcijā uzrunājis arī vairākas politiskās partijas.

Viņa aicinājumam atsaukusies Zaļo un zemnieku savienība un Latvijas Reģionu apvienība.

“Protesta akcijas mērķis – atsākt kvalitatīvas konsultācijas ar iedzīvotājiem, reformas izvērstu, argumentētu pamatojumu, aprēķinus par to, kāds varētu būt ieguvums administratīvi teritoriālās rezultātā, sniegt skaidru sociāli – ekonomisko mērķu pamatojumu par šādas sasteigtas reformas pamatotību,” norāda pasākuma organizatori.

Kā informējis pasākuma pieteicējs, sākotnēji pieteiktais dalībnieku skaits tika lēsts ap 250 cilvēkiem, bet saņemtie signāli liecinot, ka dalībnieku kopskaits varētu vairākas reizes pārsniegt sākotnēji plānoto.

Pēc LZP paustā, iniciatīvu par dalību protesta akcijā izrādījuši iedzīvotāji un uzņēmēji no Ikšķiles, Alojas, Kandavas, Tukuma, Kokneses, Baldones, Ventspils novada, Salacgrīvas, Vecumniekiem un citiem novadiem, kuri pēc reformas tiks likvidēti. Arī citu novadu pārstāvji turpina pieteikties dalībai pasākumā.

Kandavas novada pašvaldības uzņēmējdarbības konsultante Iveta Pāža aģentūrai LETA apliecināja, ka līdz otrdienai dalībai akcijā pieteikušies aptuveni 100 cilvēki, taču plānots, ka dalībnieku skaits būs ap 150, un no novada uz galvaspilsētu izbrauks trīs autobusi. Transportu vietējiem nodrošina uzņēmumi.

Savukārt Jelgavas novada domes deputāts, uzņēmējs Modris Jansons (LZS), kurš pagājušajā nedēļā rīkoja pašvaldības sapulci, lai apspriestu plānoto reformu, aģentūrai LETA apgalvoja, ka novadnieki, vismaz organizēti, negatavojas piedalīties akcijā, jo tā sākotnēji plānota kā mediķu protests. Iespējams, novadā vēl lems, kā izteikt savu neapmierinātību.

Saistītie raksti

Kā ziņots, izskatīšanai Saeimā ir likumprojekts, kas paredz reformas modeli ar 39 pašvaldībām pašreizējo 119 pašvaldību vietā. Iepriekš no vairākām pašvaldībām izskanējusi kritika par plānoto reformu.

Tāpat vēstīts, ka, protestējot pret plānoto veselības aprūpes finansējuma apmēru tuvākajiem gadiem, mediķi ceturtdien rīkos protesta akciju “Viena diena bez ārsta”, aicinot visus ārstus, izņemot neatliekamās palīdzības mediķus, vienu dienu paņemt bezalgas atvaļinājumu. Šajā dienā pie Saeimas norisināsies arī protesta akcija. Mediķi norādījuši, ka 2020.gadā paredzētie 42 miljoni eiro atalgojuma pieaugumam ir pretrunā ar iepriekš solītajiem 120 miljoniem eiro.

LA.lv
LA
LA.LV
Latvijā
Ugunsgrēkos Salas novadā un Liepājā cietuši divi cilvēki
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
No nāves izglābtā puiša skolasbiedri Liepājā vēršas pie vecākiem
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Pūce pieļauj Rīgas domes atlaišanu, ja drīz nebūs risinājuma atkritumu apsaimniekošanas jomā
3 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Pūce pieļauj Rīgas domes atlaišanu, ja drīz nebūs risinājuma atkritumu apsaimniekošanas jomā
3 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Bērnudārzs latviešu valodā pēc vecāku pieprasījuma: Saeimā lemj par jauniem likuma grozījumiem
2 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Pasaulē
Hitlera cilindrs 50 tūkstošu eiro vērts
24 minūtes
LE
LETA
Latvijā
VID avioreisu pasažieriem lidostā “Rīga” konstatē, iespējams, noziedzīgi iegūtu skaidru naudu
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Izskan skaitlis, cik dārgi maksās virzība uz “zaļāku” Latviju
1 stunda