×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
6. septembris, 2013
Drukāt

Pie sāpošas vietas pieliec dzīvu biti! 10 apiterapeites padomi (2)

Foto - Karīna Miezāja un LETAFoto - Karīna Miezāja un LETA

“Dabā ir tik daudz vērtīgu lietu, ko varam izmantot: gan zāļu tējas un to inhalācijas, gan medus aplikācijas, gan ziedputekšņi un bišu maize. Diemžēl daudziem šķiet vienkāršāk iedzert tableti, jo atveseļošanās ar dabiskiem līdzekļiem prasa ne tikai laiku, bet arī izpratni par to, kādā veidā esam sev nodarījuši pāri fiziski un garīgi,” spriež ģimenes ārste Ilona Radziņa, kura ir arī apiterapeite, tādēļ saviem pacientiem cenšas sniegt zināšanas arī par to, kāds dziedniecisks spēks slēpjas piemājas bišu stropā.

 

 

Viņa uzskata, ka ķīmiskās zāles var kombinēt ar bišu produktiem, lai tie viens otru papildina. Piemēram, ārstējot infekcijas slimības ar antibiotikām, var lietot arī dabisko antibiotiķi – propolisu, kas turklāt stimulē pacienta imūnsistēmu, lai tā pretotos infekcijai.

“Bišu sedziņa” 
locītavām

“Pacientiem, kam bieži sāp locītavas un pašiem mājās ir bites, iesaku izmantot aktīvo bites dzēlienu jeb pielikt pie sāpošās vietas dzīvu biti. Kad esmu parādījusi, kā to dara, viņi to atkārto paši un atzīst, ka efekts tiešām esot,” atklāj apiterapeite. Protams, jābūt pārliecinātiem, ka bites dzēliens neizraisīs alerģisku reakciju.

Uz sāpošām locītavām vai muguras var likt arī medus aplikācijas, ko vislabāk apvienot ar pēršanos pirtī. Vienkāršākais veids – uzziest uz locītavas medus kārtu un iemasēt to ādā. Medu var klāt arī uz tīras drāniņas. Var sataisīt arī propolisa plācenīšus un likt kā aplikācijas. “Ja mājās ir “bišu sedziņas”, kurās ir propoliss kopā ar vasku, tās uz pirts lāvas vajag uzsildīt un, nākot laukā atdzesēties, uzlikt uz sāpošajām vietām, pārsegt ar siltu šalli, lai ilgāk tur siltumu, un atstāt uz 10 – 15 minūtēm. Arī parādoties pirmajām saaukstēšanās pazīmēm, uzreiz vajag doties uz pirti, noberzties ar sāli, lai atvērtu poras, izkarsēties, izpērties ar aromātisko augu slotiņām, kas satur ēteriskās eļļas un beigās vēl ieziesties ar medu,” par veselīgajām procedūrām stāsta Ilona Radziņa.

Bišu produktus var izmantot dažādu plaušu saslimšanu, kakla iekaisumu un mutes dobuma infekciju, kuņģa un zarnu trakta slimību ārstēšanai.

 

VIEDOKLIS

P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Neiroloģijas klīnikas neiroloģe, apiterapeite Maruta Solvita Naudiņa: “Apiterapija – ārstēšana ar bišu produktiem – ir visā pasaulē atzīta medicīnas nozare, kas tāpat kā fitoterapija Latvijā ir ar senām tradīcijām. Šobrīd Latvijā ir apmēram desmit ārsti, kas mācījušies apiterapiju – pārzina bišu produktu iedarbības mehānismu un prot izvērtēt, kādi procesi slimnieka organismā jāstimulē. Praksē esmu pārliecinājusies, ka gan tradicionālo medicīnu, gan apiterapiju var lieliski kombinēt. Uzskatu, ka ārstu zināšanas par augu produktiem (fitoterapija), bišu produktiem (apiterapija), citām alternatīvām ārstēšanas metodēm un pareizu dzīvesveidu (gan fizisku, gan garīgu) veicina mūsu cilvēku atveseļošanos.

Pacienti tikai iegūtu, ja katrs ģimenes ārsts strādātu ar ikvienu savu pacientu kā ar unikālu indivīdu, izmantojot visas iespējas palīdzēt.”

 

Padomi

Apiterapija_KM_12Iesaka ģimenes ārste 
un apiterapeite Ilona Radziņa.

* Šobrīd pieaugušajiem imunitātes stiprināšanai ir īstais laiks sākt ziedputekšņu vai bišu maizes kursu, lietojot tos pa tējkarotei divas reizes dienas pirmajā pusē. Bišu maize ir pat vērtīgāka par ziedputekšņiem, jo tajā ir pāri par 240 bioloģiski aktīvām vielām, turklāt organismā tā uzsūcas divreiz labāk.

* Profilaksei pret slimībām labi noder medus. Lai neslimotu, katram skolas bērnam dienā jāapēd vismaz viena tējkarote, bet pieaugušajam – ēdamkarote medus. Tiem cilvēkiem, kas daudz sporto, ieteicams izvēlēties lielāku devu un enerģētiski bagātāku medu, piemēram, rapšu medu. Tiem, kas vēlas uzņemt vairāk minerālvielu un vitamīnu, ieteicams izvēlēties tumšo medu – meža ziedu, lapu izsvīduma medu.

* Tie, kuri mēdz bieži slimot, kursa veidā 1 – 3 mēnešus var lietot propolisu. Pieaugušam cilvēkam ik rītu jānosūkā cukura graudiņš ar 25 pilieniem propolisa šķīduma spirtā. Ja imunitāte ir ļoti vāja, to var darīt pat divas reizes dienā ēdienreižu starplaikos. Bērniem profilakses nolūkos pirms došanās uz skolu vai bērnudārzu var dot pa vienai mērkarotei propolisa sīrupa. Bērniem, kas medu panes labi – nav alerģiskas reakcijas, var dot arī propolisa sīrupu ar medu. Gadījumos, kad bērns jau saslimis, noteikti jākonsultējas ar ģimenes ārstu par piemēroto devu!

* Propoliss ir vērtīgs un veselīgs, tomēr svarīgi nepārdozēt, lai nerastos problēmas ar nierēm.

 

 

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nikolaj, man arī sāpēja plauksta, es novārīju kartupeļu mizas un turēju plaukstu novārījumā, sāpes pārgāja, ja nepāriet ar vienu reizi, vajag atkārtot.

  2. Man nu jau ilgstoši sāp labās rokas plauksta. Stipras sāpes sevišķi naktīs, patreiz tā ir uzpampusi. Biju pie ģimenes ārstes, viņa ieteica lietot pretsāpju līdzekļus,bet tas nav devis nekādu efektu. Uz laiku (pāris stundas)sāpes mazinās, bet pampums nepāriet…Esmu biškopis. Vai šai kaitei varētu līdzēt ar bišu uzlikšanu uz sāpošās vietas? Vai varētu pieteikties pie Jums uz konsultāciju?
    Mani kontakttelefoni -63914166,29878819
    Ar cerību-Nikolajs

Draugiem Facebook Twitter Google+