Latvijā
Kriminālziņas

Pie “Sēnītes” smagā avārijā cietuši Speciālo uzdevumu bataljona policisti7


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Edijs Pālēns

Šodien ceļa posmā A2 pie “Sēnītes” smagā avārijā cietuši vairāki Valsts policijas (VP) Speciālo uzdevumu bataljona (SUB) likumsargi, kuri devās uz mācībām Valmierā, portāls LA.lv uzzināja VP.

Ap pulksten 10.30, SUB dodoties kolonnā ar ieslēgtām bākugunīm uz mācībām “Nemieri 2018” Valmierā, avārijā iekļuva viena no SUB ekipāžām. Negadījums noticis saduroties SUB ekipāžai ar kravas automašīnu “Scania”.

Negadījumā cietuši četri VP darbinieki, no kuriem trīs guvuši smagas traumas un nogādāti medicīnas iestādē.

Patlaban notikuma vietā strādā dienesti un ir apgrūtināta satiksme.

Notikušā apstākļi tiks skaidroti.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) aģentūra LETA noskaidroja, ka notikuma vietā ieradušies desmit glābēji, un sākotnējā informācija liecinājusi, ka automašīnās ir iespiesti cilvēki tomēr, kad ieradušies glābēji atbrīvošana nebija nepieciešama.

Ugunsdzēsēji automašīnām atvienojuši akumulatorus un sakārtojuši ceļa braucamo daļu. Patlaban uz vietas palikuši trīs ugunsdzēsēji, kas pabeigs glābšanas darbus.

VP informēja, ka avārijas dēļ mācības “Nemieri 2018” netiks atceltas.

SUB personāls sniedz atbalstu pretterorisma reaģēšanas plānos, nodrošina sabiedrisko kārtību ārkārtas situācijās, meklē, vajā un aiztur bruņotus noziedzīgus grupējumus, kā arī veic patrulēšanu teritorijās ar paaugstinātu kriminogēno situāciju.

Jau ziņots, ka Nacionālo bruņoto spēku mācību “Namejs 2018” laikā VP kopā ar sadarbības partneriem piektdien Valmierā un Jēkabpilī pārbaudīs un trenēs reaģēšanas un starpinstitucionālās sadarbības spējas valsts apdraudējuma gadījumā, tostarp masu nemieru likvidēšanā.

LA.lv