×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
7. oktobris, 2016
Drukāt

Pie skatītājiem nonāks dokumentālā lente par filmas “Melānijas hronika” tapšanu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

FIlmas "Melānijas hronika" uzņemšanas laukumā.

Pirmdien, 10. oktobrī, plkst. 18 nacionālā kino festivāla “Lielais Kristaps” ietvaros kinoteātrī “Splendid Palace” notiks pirmizrāde režisores Agitas Cānes un scenāristes Dairas Āboliņas veidotajai dokumentālajai filmai “Visu laiku snieg”, kas veltīta Viestura Kairiša spēlfilmas “Melānijas hronika” tapšanai, LA.lv uzzināja studijā “Mistrus Media”.

Pie televīzijas skatītājiem dokumentālā filma par tapšanu nonāks jau 12. oktobrī plkst. 19.30, kad tā būs redzama LTV1.

Dokumentālās filmas pirmizrādi kinoteātra “Splendid Palace” Mazajā zālē ievadīs saruna par spēlfilmas “Melānijas hronika” veidošanas aizkulisēm un lielākajiem izaicinājumiem. Sarunā piedalīsies spēlfilmas veidotāji – filmas māksliniece Ieva Jurjāne, operators Gints Bērziņš, režisora asistente Madara Dišlere, grima māksliniece Maija Gundare, kā arī producenti – Inese Boka – Grūbe un Gints Grūbe. Sarunu vadīs kinokritiķe Kristīne Matīsa.

“Dokumentālā filma par filmu ir iespēja būt līdzās lentes “Melānijas hronika” veidotājiem gan sarežģītos, gan emocionāli aizkustinošos mirkļos – no operas zeltītās pasaules līdz Sibīrijas baraku šaurībai, īstām asarām un mākslīgajam sniegam… Kino maģija sākas filmēšanas laukumā un mīnus 20 grādos! Tas ir komplicētā pētniecības, vēstures, bet galvenais – mīlestības stāsta atspoguļojums caur cilvēkiem un filmas aizkadra stāstiem,” skaidro scenāriste Daira Āboliņa.

Filma “Visu laiku snieg” atspoguļo spēlfilmas tapšanas procesu un laikmeta, vietas kontekstu, kādā “Melānijas hronika” tapusi Latvijas Austrumu pierobežā. Tāpat tas sniedz dziļāku ieskatu filmas scenārija vēsturiskajā kontekstā, kas sakņojas spēlfilmas galvenās varones prototipa – Melānijas Vanagas – dzīvesstāstā, izsekojot “Melānijas hronikas” uzņemšanas procesam trīs gadu garumā. Šī ir pirmā dokumentālā filma, kurā iemūžināta latviešu spēlfilmas tapšana dažādos filmas uzņemšanas posmos. Ar filmas starpniecību skatītāji varēs ielūkoties gan aktieru atlases, filmēšanas plānošanas, filmēšanas vietu meklēšanas un izveides, filmēšanas uzbūves un filmas uzņemšanas procesā, gan arī uzzināt, kā notika aktieru grimēšana, filmas montāža un ieskaņošana.

Dokumentālās filmas veidošanā izmantoti arhīvu materiāli, piefilmējumi aiz kadra, filmā neizmantotais materāls, ierakstītās sarunas ar filmas varoņiem, kā arī dažādu televīziju arhīvu materiāli, parādot spēlfilmas “Melānijas hronika” tapšanas kompleksitāti. Dokumentālo filmu par filmu veidojuši režisore Agita Cāne, scenāriste Daira Āboliņa, montāžas režisors Toms Krauklis, skaņu režisors Jānis Zaneribs, operatori Dāvis Doršs, Jānis Saļms, Artis Baņģieris, Igors Tūns, Edgars Bite. Tāpat filmā izmantoti LTV, Mistrus Media, fonda “Sibīrijas bērni” materiāli.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+