Latvijā
Kriminālziņas

Pie Smiltenes baznīcām dedzina riepas un atkritumus, aiztur Lietuvas pilsoni 16


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: VP

Naktī uz piektdienu pie divām baznīcām Smiltenē aizdedzinātas riepas un atkritumi, informē Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvalde. Policijai izdevies aizturēt aizdomās turamo personu – Lietuvas Republikas pilsoni, kurš dzimis 1982.gadā.

Pulksten 3.14 Valsts policija saņēma informāciju, ka Smiltenē Baznīcas laukumā pie Smiltenes evaņģēliski luteriskās draudzes baznīcas durvīm saliktas un aizdedzinātas riepas. Rezultātā, apsvila centrālās ieejas un sānu izejas durvis, kā arī nokvēpa baznīcas siena.

Savukārt pulksten 5.16 policija saņēma informāciju, ka Vaļņu ielā, pie Smiltenes Romas katoļu draudzes nama durvīm aizdedzināti atkritumu maisi. Šajā gadījumā pēc sākotnējās informācijas zaudējumi ir mazāki, jo draudzes mācītājs pats pamanījis liesmas un apdzēsis tās. Ēkai sabojātas durvis.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Valkas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Armands Āboliņš norāda, ka ir aizturēta aizdomās turamā persona: “Par notikušo uzsākti divi kriminālprocesi pēc 185.panta otrās daļas par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu vai citādā vispārbīstamā veidā vai ja tā izdarīta lielā apmērā. Veicot operatīvās meklēšanas pasākumus, tika aizturēta aizdomās turamā persona – Lietuvas Republikas pilsonis, kurš dzimis 1982.gadā. Tuvākajā laikā tiks lemts par drošības līdzekļa piemērošanu”.

Šobrīd policija noskaidro notikušā apstākļus. Jāpiebilst, ka glābšanas pasākumos iesaistījās arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

LA.lv