×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
16. marts, 2017
Drukāt

Daudzesē strādā Latvijā jaunākā pagasta pārvaldniece (28)

Foto - Andris GrīnbergsFoto - Andris Grīnbergs

Jaunjelgavas novada dome 23. februārī amatā apstiprināja jaunu Daudzeses pagasta pārvaldes vadītāju – Signi Gaigalnieci. Bija pieteikušies pieci pretendenti – trīs no Daudzeses, pa vienam no Jaunjelgavas un Skrīveriem. Viņai ir 24 gadi, un, iespējams, viņa ir jaunākā pagasta pārvaldes vadītāja Latvijā.

Jūs esat kļuvusi par jaunāko pagasta pārvaldes vadītāju visā Latvijā, reizē pievēršot uzmanību Jaunjelgavas novadam, kas uzdrošinājies laist pie pagasta stūres tik jaunu cilvēku. Kā tad ir ceļā uz atbildīgu amatu – jaunība ir priekšrocība vai šķērslis?

S. Gaigalniece: – Manuprāt, ne priekšrocība, ne šķērslis. Galvenais, lai ir sava pagasta nākotnes vīzija, mērķi, kurus gribas sa­sniegt, un lai pietiek zināšanu un enerģijas savas idejas realizēt.

Netrūkst arī jauno, kuri nevēlas uzņemties atbildību un pakļaut sevi dažādiem riskiem. Kas jūs iedrošināja pretendēt uz posteni, kas daudziem nemaz nešķiet tik iekārojams?

Kad pirmo reizi izlasīju informāciju, ka Jaunjelgavas novada dome izsludina pieteikšanos vakantajam amatam, man vēl nebija domas, ka es varētu pieteikties. Tas nāca ar laiku. Iepazinos ar domes izvirzītajām prasībām un sev stingri pajautāju – vai esi gatava izaicinājumam? Atbildēju – jā. Apzinājos, ka mani konkurenti būs dzīvē daudz rūdītāki un pieredzējušāki, tomēr nolēmu mēģināt. Centos saskatīt savus plusus. Pirmkārt, izglītība. Latvijas Universitātē esmu ieguvusi bakalaura grādu un profesionālo maģistra grādu tiesību zinātnēs, jurista kvalifikāciju. Mūsdienās bez labas izglītības, idejām un pārliecības esi kā sapīts zirgs. Studiju gados man veicās ar pasniedzējiem, piemēram, Ilma Čepāne sniedza labu izpratni par vides tiesībām, Artis Stucka – par pašvaldību tiesībām, Edvīns Danovskis – par administratīvajām tiesībām, tas viss ir ļoti vajadzīgs pagasta pārvaldes vadītāja darbā. Otrkārt, zināmas prasmes saskarsmē ar cilvēkiem. Studijas maģistrantūrā apvienoju ar darbu juridiskajā birojā, tā iegūstot pirmo nopietno darba pieredzi dažādu, nereti strīdīgu, jautājumu risināšanā, iepazīstot atšķirīgus cilvēkus, saņemot pārliecību par savu varēšanu.

Cik izšķirīga loma izvēlē bija tam, ka Daudzeses pagastā ir jūsu saknes?

Gandrīz vai galvenā. Jā, zinu, ka jaunieši pēc augstskolas pabeigšanas par katru cenu vēlas palikt Rīgā. Tā sākumā bija arī ar mani, taču drīz vien sapratu, ka vēlos atgriezties dzimtajā vietā. Daudzevā uzaugu, teātri spēlēju, sieviešu korī dziedāju, aizrautīgi piedalījos sporta aktivitātēs. Daudzus cilvēkus te ļoti labi pazīstu.

Jūs teicāt – Daudzevā. Vai cilvēkos, īpaši Rīgas draugos, nerodas nesapratne, ka pagasta nosaukumā ir cits vārds – Daudzese?

Tā jau ir daudzviet Latvijā, piemēram, Rubeņi un Rubenes pagasts, Pilkalne un Pilskalnes pagasts. Tas ir viens no iemesliem iedziļināties pagastu un apdzīvoto vietu vēsturē, kas bieži vien ir daudz interesantāka, nekā esam pieraduši domāt.

Jūs amatā esat tikai trešo nedēļu. Vai pirmā laika iespaidi nav biedējoši?

Nav laika baidīties, ir jāstrādā. Daudz kas jāiepazīst – gan cilvēki un vietējās iestādes, gan dažādi dokumenti, līgumus ieskaitot. Sāku ar bērnudārza “Čiekuriņš”, pagasta bibliotēkas un pamatskolas apmeklējumu. Radās ļoti gaiša noskaņa. Ne jau tāpēc, ka nebūtu nekādu problēmu, bet gan tā iemesla dēļ, ka darbinieki cenšas, savā darbā balstās uz labo.

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. tak te visa latvija padjobista kur vel runat par kautkadu tur daudzevu es nemaz
  nebrinitos kad 15 gadigu skolnieku ieliktu stulbums.

 2. SIGNE ir gudra , skolota jauniete , veiksmi un izturību !
  Skauģi un neveiksminieki –savus neveiklos izteicienus paturiet pie sevis!

  • Taisni tas, kas nepieciešams pagasta pārvaldes vadītājam: smuka frizūra, modīgs meikaps, slaids augums… !!!

 3. Pagastu pārvaldes ir pašvaldību reformas aborta atlikums. Sen jau bija jālikvidē.

 4. smukais grābeklītis atkal ceļā Atbildēt

  ar vārda dienas apsveikumiem, nevis dzīves pieredzes esamību vērtējot.
  Vai pat nav Šķeles variants par lielākajien idiotiem laists darbā ?

 5. kā vienmēr sākas apriešana -ir tādas pareizās kas visus anonīmi aprej.Jūs kundzes neesat mūžīgas …sen bija laiks nomainīt vadību,lai jaunie strādā .pensionāres lai ada zekītes mazbērniem un paklusē-kādas paša bija ….kādreiz …atrdušās pareizās….nuja vecums nenāk viens…

 6. Zinu Signi jau no bērnudārza laikiem. Jauka meitene. Lai veicas! Būs skauģi, būs neveiksmes, būs aprunāšanas. Turies pretī visam sliktajam. TEV IZDOSIES!

 7. MAN l,oti patíkami uzzinát , ka Latvijá ir arí jaunas atvasítes , kas neraujás péc lielás pel,n,as árzemés ! Domáju ka júsu pieméram sekos ari citi godígi jaunies’i kas vélas redzét SAVU ZEMI plaukstos’u ,nevis iemítu dubl,os un izlaupítu ! No visas sirds vélu Jums panákumus un veiksmi ! Un visvairák vélu lai Júsu pagasta l,audis Jús saprastu un atbalstítu ,nevis stávétu malá un gaidítu uz visu gatavu !!!!

 8. Veiksmi, izturibu un lai izdodas ieceretais.

 9. ņirgāšanās

 10. Vaijadzetu pagasta piestradat pie tocku jautajuma lai tockas neplauktu bet tas gadu gadiem tik atstats novarta

 11. Sāku domāt ka es esmu stulba. Kā 24 gados var iegūt gan bakalauru, gan maģistru, bet es augstskolu beidzot, biju 23 gadu vecumā un vidusskolu 19 gados?

  • Stulba jau nesi bet gudra ari ne jo vari vienkarsi stradat ar tadu izglitibu tadu darbu

  • vai nav kas ar šoferiem sakarā ?

  • Ja 18 gados beidz vidusskolu, tad 23 gados tikt pie maģistra nav nekas nereāls, lai pabeigtu bakalaurus, juristos ir nepieciešami trīs gadi, maģistra grāda iegūšanai – divi gadi.

  • Skaidrojums – PSRS laikā Mūsdienu bakalaurs bija nepabeigta augstākā izglītība, bet maģistrs parastais diploms. Visi līdz 1994. gadam saņemtie profesionālie augstskolas diplomi, ja tā īpašnieks to vēlas, tiek pielīdzināti maģistram.

   • Anonymus,kā tev ar prātiņu,tu vispār atceries,ka bija tādi padomju laiki. Bet augstskolai tu nesi pat garām gājis. Bakalaurs nebija beidzis augstskolu -debīlisms augstākajā mērā.

 12. Turies, būs grūti

 13. kad noēdīs bez sāls Atbildēt

  vai ar skandālu atlaidīs tad ar būs plašs raksts? vai to pa klusām?

Draugiem Facebook Twitter Google+