×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
8. septembris, 2014
Drukāt

Pie valdības galda nesēž komanda. Saruna ar Juri Pūci (11)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Partija”Latvij
as attīstībai” kongresā par premjera amata kandidātu apstiprinājusi bijušo Ekonomikas ministrijas valsts sekretāru Juri Pūci. Kā viņš sevi redz šajā amatā? Ar Juri Pūci sarunājas Voldemārs Krustiņš un Māris Antonevičs.

V. Krustiņš: – “Vienotības” lozungs ir “soli pa solim”. Kāda būtu jūsu valdības devīze?


J. Pūce: – Mēs atšķiramies no citām partijām ar to, ka ļoti ilgi esam strādājuši pie savas programmas. Faktiski programma tapa labu laiku, pirms partija bija nodibināta. Tas notika nevis kādās iekšējās diskusijās, bet tiekoties ar nozaru ekspertiem un organizācijām. Bet, ja reiz tas ir izrunāts un nolemts, tad ir jārīkojas! Tā, iespējams, ir būtiskākā Latvijas atšķirība no Igaunijas. Mēs dažreiz jokojam par igauņu lēnīgumu. Jā, igauņi atsevišķas lietas tiešām mēdz iesākt vēlāk nekā latvieši, taču pabeidz ātrāk.

– Tātad jūsu devīze ir – “Ne tik lēni…”? Pašreizējā valdības vadītāja Straujuma nav pietiekami aktīva?


– Nedomāju, ka tā ir Straujumas vaina, tas ir rīcības modelis, kas ilgstoši bijis raksturīgs gan “Vienotībai”, gan Zaļo un zemnieku savienībai. Manuprāt, iemesls ir tas, ka šīm partijām trūkst pārliecības par darāmo.

M. Antonevičs: – Varbūt iemesls ir tas, ka partijām koalīcijā savā starpā viss jāsaskaņo un katrai ir sava interese. Bet jūs jau arī vieni paši valdību nevarētu izveidot.


– Lēnīgums nebūt nav tā īpašība, kas koalīcijai ir neizbēgama. Es negribu tagad īpaši slavēt Einaru Repši un viņa vadīto Ministru kabinetu, taču arī 90. gados ir bijušas valdības, kas spējušas ātri pieņemt izšķirīgus lēmumus. Šobrīd situācija jau kļūst absurda – Saeima pieņem likumu, bet vēl turpina par to diskutēt. Izcils piemērs – Būvniecības likums. Ilgi gatavo, pēc trīs­arpus gada ilgām diskusijām beidzot pieņem, bet vēlāk tomēr paziņo, ka likuma stāšanās spēkā tiek atlikta. Varētu minēt vēl citus piemērus.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Pūce izliekas vai patiešām stulbs? Būvniecības likumu vajadzēja ātri mainīt, jo pēc iepriekšējā ušakovam jāsēž cietumā par Zolitūdi. Kliķei tas nebija izdevīgi un naudas varas partijas, īpaši V, ātri vienojās. Pasludinot jaunu likumu, tauta ātri nomierinājās un veco vairs nepētīja. Ātri saceptais likums bija bezjēdzīgs un būvnieki gan noprotestēja. Kas ir atbildīgs tos mazāk uztrauca, nav tiesneši. Toties viss par būvēšanu bija salaists dēlī. Bez tam īpaša vajadzība pēc jauna likuma nav. Tā nu turpina diskutēt. Pūce kā viens no valdošās noziedznieku kliķes pārstāvjiem no šši tēmas izvairās. Un ta’di vēl te grib par premjeriem!

 2. ilgi straadaaja pie programmas… Vai nu tad galiigi nepaarzin lietas, vai nu ir gruutas galvas 🙂

 3. katram vajag savu ‘bembi’, vienā braukt, kauna lieta, čangaļi, tukšās mucas lepnība.
  Pa ielu staigā vakartērpos, kuļtura…………………………….

 4. nesez sis puce

 5. Ilga strādāšana vēl nenozīmē labu rezultātu! Un pat laba programma vēl nenozīmē,ka tā tiks realizēta!

 6. Visu varu Padomēm! Atbildēt

  Tāpēc jau tik ilgi nākas atkal atjaunot EM valsts sekretāra Jura Pūces solītās trekno gadu padomes valsts uzņēmumos! “Mēs noteikti nāksim ar priekšlikumu,pretrunīgi vērtētu,atjaunot valsts uzņēmumos padomes…”

 7. “Reizēm politikā ir vajadzīgs neliels “trakums”, un ir vērts pamēģināt ielauzties arī pa durvīm …” -> veel vienam sagribeejusies dinamiskaaka politika …

 8. Interesanti kurš ir plānā galdiņa urbējs un tukšo salmu kūlējs?
  Kaimiņš saka ka esot saklausījis ka tas esot PŪCE!Bet vai tas ir šis vai kāds cits?

 9. Labi, ka nesēž komanda, tad Latviju jau sen būtu pārdevuši.

 10. Lai nu kurš te gudri spriedelētu,bet šim kundziņam,kurš jau sašmucējies un no ministrijas dabūja aiziet,te nu nevajadzētu būt.

Draugiem Facebook Twitter Google+