×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
21. septembris, 2012
Drukāt

Pie valdības mierīgi protestē aptuveni 50 probācijas dienesta darbinieku

Saulainajā piektdienā pie valdības nama apmēram 50 Valsts probācijas dienesta (VPB) darbinieku pulcējušies mierīgā protestā, prasot atjaunot viņiem pilnu darba slodzi ‒ piecas dienas nedēļā.

Probācijas dienesta darbiniekiem krietnā skaitā ir plakāti ar uzrakstiem “Krīze beigusies, bet mums tikai četras darbadienas”, “Par sabiedrības drošību bez personīgās drošības!”, “Darbā ziepes, makā piepes”, savukārt uz vēl viena plakāta uzzīmēta stilizēta radoša sirds ar uzrakstu “Apzagti, izmantoti, piekrāpti, “izvaroti” un pazemoti”. Protestētāji pagaidām uzvedas mierīgi, neizsauc nekādus saukļus, un notiekošo vēro vairāki desmiti likumsargu.

Tieslietu ministra preses sekretāre Līga Ādamsone aģentūrai BNS sacīja, ka par nozari atbildīgais ministrs Jānis Bordāns nevarēs doties pie protestantiem piektdien, jo atrodas komandējumā Vīnē, taču ar probācijas dienesta darbiniekiem iešot runāt Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs Aigars Lūsis. Latvijas Probācijas darbinieku arodbiedrība (LPDA) piketā pretī Ministru kabineta ēkai protestē pret sociālo garantiju nepalielināšanu. LPDA nav pieņemams, ka atbilstoši 2013. gada valsts budžeta projektam darbiniekiem ir neadekvāti zems atalgojums un 2013. gadā netiek atjaunota 40 stundu darba nedēļa, piemaksa par bīstamību jau ilgstoši ir tikai viena procenta apmērā, prēmijas un pabalsti netiek maksāti.

Arodbiedrībai nav pieņemams arī tas, ka citās valsts pārvaldes iestādēs ierēdņi strādā pilnu darba nedēļu un jau šogad viņiem sāktas dažādu pabalstu, prēmiju un piemaksu izmaksas, kuras paredzēts turpināt arī nākamgad. Probācijas darbinieki ir neapmierināti ar atalgojuma līmeni un vēlas, lai mēnešalga būtu ne mazāka par 400 latiem pēc nodokļu samaksas. Arodbiedrībā patlaban ir aptuveni 200 biedru, bet dienestā kopumā ir 375 štata vietas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+