×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
25. jūnijs, 2014
Drukāt

Pie Zvārtes ieža notiks lekcijas par ārstniecības augiem (4)

Foto - gnp.lvFoto - gnp.lv

Pie Gaujas nacionālā parka Zvārtes ieža svētkos sestdien notiks lekcijas un diskusijas par ārstniecības un ēdamajiem augiem, aģentūrai BNS pavēstīja Amatas novada pašvaldības Tūrisma attīstības un sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Eglīte.

Lekcijas un diskusijas notiks no plkst. 11 līdz plkst. 16.

Par senajām Amatas novada dziedinātājām un vecmātēm stāstīs kultūrvēsturniece Indra Čekstere, savukārt farmācijas doktore un grāmatu autore Vija Eniņa iepazīstinās ar mūsdienu pētījumiem drogu maisījumu gatavošanā un dažādām ārstniecības augu saglabāšanas metodēm.

Uzņēmēja un mājražotāja Lorita Miķelsone dalīsies ar pieredzi dabiski žāvēto ķiploku pulvera gatavošanā un atklājumiem ķiploku dziednieciskajās spējās. Pēc teorijas sekos prakse – pārgājiens pa apkārtnes pļavām un mežmalām zāļu sievas Līgas Eglītes vadībā, iepazīstot augus dabiskajā vidē.

Tāpat varēs doties botāniskajā ekskursijā pa apkārtnes pļavām un Amatas krastu, iepazīstot, kā izskatās augi to dabiskajā vidē. Notiks Zaļais tirgus, kā arī Daigas Liepas pirtslietu un Zigrīdas Tauriņas keramikas darbnīca.

Visu dienu būs apskatāmas divas brīvdabas izstādes – “Zvārtes iezis un Amatas ieleja senāk un mūsdienās”, kā arī ārstniecības augu ekspozīcija.

Svētku dalībnieki varēs nogaršot Amatas apkārtnē ievākto zālīšu tēju no lielā katla.

Pasākumu rīko nodibinājums “Gaujas nacionālā parka fonds”, to atbalsta SIA “GNP” Informācijas centrs un Amatas novada dome.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Aicinām uz Zvārtes svētkiem 28.06.2014.

    Viszaļākajā laikā starp Jāņiem un Pēteriem, 28.jūnijā Zvārtes ieža pļavās atkal aicinām zāļu sievas un vīrus, ārstniecības augu audzētājus, praktiķus un vecmāmiņas gudrību mantiniekus, kuri vēlas ar citiem dalīties un paši ko jaunu uzzināt.

  2. Ko nozīmē – “svētkos sestdien”? tad jau bija vai vēl tikai būs? 😉

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +11.9
Alūksne +11.9
Daugavpils +12.9
Saldus +10.7
Liepāja +13.6
Jelgava +11.5
Ventspils +13.0
Limbaži +12
Madona +11.8
Rēzekne +12.4
Draugiem Facebook Twitter Google+