×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
13. aprīlis, 2015
Drukāt

Pie Zviedrijas krastiem pamanītais aizdomīgais objekts bijis civils peldlīdzeklis (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Par zemūdeni uzskatītais objekts, kas tika pamanīts Stokholmas arhipelāgā nedēļu pēc vērienīgajām Krievijas zemūdenes medībām pagājušajā rudenī, bijusi civils peldlīdzeklis, pavēstījuši Zviedrijas Bruņotie spēki.

Pērnā gada 31. oktobrī atvaļinātais jūras spēku virsnieks Svens Ūlofs Kvimans ūdeņos pie Stokholmas uzņēma attēlu, kurā bija redzams 20-30 metru garš, melns objekts, kas izskatījās pēc zemūdenes. Incidents palika neapstiprināts, taču tas tika klasificēts kā “potenciāla” zemūdene. Tagad Bruņotie spēki atzinuši, ka attēlā redzamais objekts bijusi tikai civilā “darba laiva”.

“Analīzē esam secinājuši, ka attēlā, kas tika uzņemts Stokholmas iekšējā arhipelāgā, redzama neliela laiva,” pavēstījis Bruņoto spēku pārstāvis Anderss Grenstads. Attēlā bijusi redzama laiva “Time Bandit”, kas ir 10,5 metrus gara plastmasas laiva.

Laivinieks, kurš 31. oktobrī izmantoja peldlīdzekli, gan apgalvo, ka Zviedrijas armija nav ar viņu sazinājusies. “Jūras spēki nav ar mani runājuši. Mana laiva ir redzama attēlā, bet ne tur, kur Bruņotie spēki saka, ka tā bijusi, bet tālāk projām,” viņš pavēstījis laikrakstam “Dagens Nyheter”.

Vienlaikus Kvimans, kurš Aukstā kara laikā 1980. un 1990. gados piedalījās zemūdeņu medībās, joprojām ir pārliecināts par redzēto. “Tas ir pilnīgi neiespējami, ka es būtu kļūdījies. Tas nozīmētu, ka gan es, gan mana sieva neredz krāsas. “Time Bandit”, kura ir 10 metru gara, izmēra ziņā pilnīgi atšķiras no zemūdenes. Es redzēju zemūdeni virs ūdens: izliekumu, pakaļgalu un torni. Vienmēr ir grūti noteikt izmēru, bet tā bija apmēram 20-30 metru gara,” Kvimans sacījis laikrakstam.

No 17. līdz 24. oktobrim Zviedrija veica vērienīgu militāru meklēšanas operāciju pēc tam, kad pie Stokholmas tika pamanīta iespējama ārvalstu minizemūdene, kura plaši tiek uzskatīta par Krievijas zemūdeni. Grenstads apliecinājis, ka Bruņotie spēki joprojām uzskata, ka incidents noticis. “Atzinums, ka Zviedrijas teritorija tika pārkāpta 2014. gada oktobrī, paliek spēkā,” viņš pavēstīja “Dagens Nyheter”.

Zviedrijas Bruņotie spēki svētdienas vakarā savā mājaslapā paziņoja, ka izmeklēšana saistībā ar 17.-24. oktobra zemūdenes incidentu tiek turpināta un to plānots pabeigt vēlāk šajā pavasarī.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ne pirmo reizi zemūdene peld kāda kuģīša aizsegā…

Draugiem Facebook Twitter Google+