Tehnika
Auto un moto

Pieaudzis atlīdzību apmērs par auto zādzībām0

Foto-Shutterstock

Apdrošinātāju izmaksāto atlīdzību apmērs sauszemes transporta (KASKO) apdrošināšanā par automašīnu zādzībām pagājušajā gadā strauji pieauga, intervijā sacīja Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins.

“Pagājušā gada pirmā puse auto zādzību ziņā bija vienkārši dramatiska. Apdrošinātājiem atlīdzības par auto zādzībām faktiski dubultojās, salīdzinot ar 2016. gadu,” teica Abāšins. Viņš skaidrojot, ka zādzību skaita pieaugums bija saistīts ar automašīnu bezatslēgu iedarbināšanas sistēmu. “Otrajā pusgadā policija aktīvāk pastrādāja un dažas kompānijas “iesēdināja”. Līdz ar to ir kļuvis nedaudz mierīgāk. Viena Baltijas tirgus dēļ jau auto ražotāji nesāks mainīt automašīnu atslēgas,” pauda Abāšins. Viņš atzina, ka arī citos tirgos automašīnas tiek zagtas šī iemesla dēļ, taču proporcionāli mazāk nekā Baltijā. “Mēs šajā ziņā izceļamies. Mūsu zagļi ir tehnoloģiski advancēti, māk mašīnas ātri un labi izjaukt, ir prasmīgas rokas,” piebilda asociācijas vadītājs, norādot, ka dārgās mašīnas vienmēr ir zagtas, bet, tā kā tagad mašīnas pēc savas konstrukcijas arvien vairāk atgādina lego klucīšus un tās izjaukt pa blokiem kļūst arvien vieglāk, tagad zog daudz plašāku mašīnu klāstu.

“Domāju, ka mašīnu zagšana iet roku rokā gan ar mūsu zagļu prasmēm, gan sabiedrības materiālo stāvokli. Policija strādā, bet tas nav viegli, jo tagad mašīnu var nozagt ar planšeti un mobilo telefonu,” sacīja Abāšins.

LA.lv