×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
24. janvāris, 2017
Drukāt

Pieaudzis bojāgājušo skaits Itālijas lavīnā

Foto AP/Scanpix/LETAFoto AP/Scanpix/LETA

Ilustratīvs attēls

Bojāgājušo skaits lavīnā, kas 18.janvārī apraka viesnīcu “Hotel Rigopiano” Itālijas centrālajā daļā, pieaudzis līdz 24 cilvēkiem, bet par pazudušiem joprojām tiek uzskatīti pieci viesnīcas viesi un darbinieki, trešdien paziņoja amatpersonas.

Glābēji turpina attīrīt sniegu un meklēt pazudušos cilvēkus, vienlaikus pieminot sešus kolēģus, kas otrdien gāja bojā helikoptera avārijā aptuveni 100 kilometrus tālāk, glābjot ievainotu slēpotāju.

Avārijā dzīvību zaudēja divi piloti, trīs apkalpes locekļi un slēpotājs. Vairāki no glābējiem līdz pirmdienai strādāja pie lavīnā apraktās viesnīcas atrakšanas.

Kopš 18.janvārī piedzīvotās lavīnas kopā izdevies ieglābt 11 cilvēkus, arī četrus bērnus.

Pirmdien ugunsdzēsēji salauza viesnīcas sienu un drošībā nogādāja trīs kucēnus.

4.decembrī dzimušie kucēni ir viesnīcas talismanu Nuvolas un Lupo atvases. Lavīnas dienā viņi abi paglābās drošībā ielejā netālu no viesnīcas.

Itālijas prokuratūra pirmdien paziņoja, ka apsver iespēju izvirzīt apsūdzības slepkavībā bez iepriekšēja nodoma un nolaidībā, reaģējot ne tikai uz katastrofas dienā notikušo, bet arī uz lēmumu būvēt viesnīcu augstu kalnos.

Radušies jautājumi arī par to, kāpēc cilvēki no viesnīcas netika evakuēti, ņemot vērā katastrofas dienā izsludināto brīdinājumu par iespējamu lavīnu.

Nav skaidrības arī par to, kāpēc varasiestādes vairākas stundas pirms lavīnas ceļu tīrīšanai nenosūtīja uz viesnīcu sniega tīrīšanas mašīnu, lai arī tā tika pieprasīta un divas mašīnas bija pieejamas.

Kāds Vācijas eksperts atzina aģentūrai DPA, ka piedzīvotā katastrofa varētu būt notikusi “neveiksmīgu apstākļu sakritības dēļ”, tostarp šajā teritorijā neierasti bargu laikapstākļu dēļ.

Jau vēstīts, ka lavīnas nogruvumā zemestrīču satricinātajā Itālijā trešdien cieta viesnīca “Hotel Rigopiano” Gransaso kalna nogāzē.

Lavīna skāra viesnīcu brīdī, kad viesi grasījās doties prom, tomēr to nevarēja izdarīt, jo nebija ieradusies sniega tīrīšanas mašīna.

Itālijas vidienē trešdien četru stundu laikā notika četras zemestrīces. Zemestrīces bija jūtamas Lacio, Markes un Abruco reģionos, kā arī 100 kilometrus attālajā Romā. Epicentrs atradās deviņu kilometru dziļumā uz dienvidiem no Amatričes pilsētiņas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+