Mobilā versija
-2.2°C
Baiba, Barbara, Barba
Sestdiena, 3. decembris, 2016
9. marts, 2014
Drukāt

Pieaudzis darba sludinājumos solītais atalgojums

Foto-LETAFoto-LETA

Šogad nedaudz pieaudzis darba devēju piedāvātais atalgojums darba sludinājumos, aģentūra LETA uzzināja Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA).

NVA to secinājusi, izvērtējot aģentūras CV/Vakanču portālā – lielākajā bezmaksas vakanču portālā Latvijā – ievietotos sludinājumus. Pērn novembrī vidējais piedāvātais atalgojums sludinājumos bija 640 eiro, bet šogad janvārī tie ir 650 līdz 700 eiro.

Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati liecina, ka vidējā darba samaksa valstī jau trešo gadu pēc kārtas aug vienmērīgi un kopš 2012.gada pārsniegusi pirmskrīzes vidējo rādītāju. Pērn mēneša vidējā bruto darba samaksa valstī salīdzinājumā ar 2012.gadu pieauga par 4,6% – no 685 eiro līdz 716 eiro.

NVA speciāliste Iveta Kancēna norāda, ka aģentūras rīcībā esošā statistika apstiprina CSP datus. Piemēram, vidējā piedāvātā alga mazumtirdzniecībā – veikala pārdevējam – 2013.gada janvārī un februārī bija 285 eiro, tā paša gada oktobrī – 320 eiro, bet novembrī un decembrī 320 līdz 420 eiro.

NVA šā gada janvāra beigās bija reģistrētas 4689 brīvās darbvietas. Salīdzinot ar decembri, to skaits pieaudzis par 345 vietām. NVA arī turpmāk prognozē vakanču pieaugumu, jo tuvojas sezonālo darbu laiks.

Pievienot komentāru

"Mežvidu" tomātu karaļi pārstrādās arī ogas un kaņepes (4)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi.
Gribējām, kā labāk, sanāk, kā vienmēr (8)Iecere no nākamā gada 1. janvāra noteikt minimālo sociālās apdrošināšanas iemaksu līmeni izpelnījusies ievērojamu pretestību, jo uzņēmēji brīdina, ka labie nodomi var beigties ar bēdīgām sekām.
Pasaulē
Vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku. Vietējam maksā minimālo, viesim – vidējo algu! (22)Jau šobrīd vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku – šoferu, IT speciālistu, pārdevēju, pavāru
Draugiem Facebook Twitter Google+