×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
22. jūnijs, 2013
Drukāt

Pieaudzis erotisko filmu skatītāju skaits

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Līdz 68,3% no 59,5% pieaudzis maksas televīzijas skatītāju skaits Latvijā, kas atzīstas, ka skatās erotiskas filmas kabeļtelevīzijā, informēja maksas televīzijas operatora “Izzi” preses sekretārs Oskars Lakšēvics.

Par to liecina “Izzi” kārtējā skatītāju aptauja, kas veikta īsi pirms Jāņiem. Paziņojums medijiem citē “Izzi” valdes locekli Sandru Kraujiņu, kas skaidro, ka erotiskā satura skatītāju pieaugums par deviņiem procentpunktiem “balstās ne tik daudz uz reālu skatītāju pieaugumu, salīdzinot ar pērno gadu, bet gan uz faktu, ka cilvēki vairs nekautrējas atzīt savus paradumus”.

“Proti, vēl nesenā pagātnē sekss bija tabu tēma, bet tagad cilvēki kļūst aizvien atvērtāki pret pieaugušajiem domātu saturu un nekautrējas to paust skaļi. Šādu tendenci novērojam arī klientu vidū – ar katru gadu pieaug to skatītāju skaits, kas abonē filmas pieaugušajiem televīzijā,” Kraujiņa teica.

Aktīvākie pieaugušo satura filmu skatītāji ir vīrieši – tāpat kā pagājušā gada aptaujā, arī šogad tie ir 74%, kas atzina, ka skatās pikantas filmas. Aptaujas dati parādīja, ka arī katra otrā sieviete (48,5%, pērn – 51%) skatās šādus raidījumus, teikts “Izzi” paziņojumā.

Tāpat kā pērn (65%), arī šogad visaktīvāk seksuāla satura filmas skatās iedzīvotāji vecumā no 25 līdz 44 gadiem (vidēji 64%) un jaunieši vecumā no 18 (52,1%, 2012.gadā – 54,4%) līdz 24 gadiem (58,6%, 2012. gadā – 60,9%). Viskūtrāk seksuāla satura filmas pieaugušajiem skatās cilvēki vecumā 50+ gadi – 45,5%, raksta “Izzi”.

Paziņojumā arī minēts, ka vecākais “Izzi” erotisko filmu pakas “Energy” lietotājs esot nesen nosvinējis savu 90.dzimšanas dienu.

Paziņojumā arī minēts, ka augstas izšķirtspējas (high definition/ HD) saturs ir veicinājis “Energy” pakas abonēšanu. “Kopš saturu pieaugušajiem esam uzsākuši piedāvāt HD kvalitātē, abonentu skaits “Energy” pakai audzis par 25%,” teikts paziņojumā, taču nenosaucot izejas skaitļus.

Sakarā ar daudzu kabeļtelevīzijas sistēmu pāreju uz HD saturu starptautiskos medijos parādījušies raksti, ka šī tehnoloģija nedaudz apgrūtinājusi erotisko un pornogrāfisko video industriju, jo asāks attēls prasa erotisko sižetu aktrises un aktierus rūpīgāk grimēt, lai skatos, kur tie ir kaili, nebūtu redzami ādas defekti, pumpas u.tml.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+