Mobilā versija
+19.2°C
Janīna, Linda
Pirmdiena, 21. augusts, 2017
25. jūlijs, 2017
Drukāt

Pieaudzis finansējums izmitināšanai un ēdināšanai

Budzets_1

XXVI Vispārējie latviešu dziesmu un XVI deju svētki notiks no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam, aptverot 32 norises – 18 bezmaksas un 14 maksas.

Svētku programmas galvenie akcenti ir Atklāšanas diena ar Svētku dalībnieku gājienu, Deju lieluzvedums “Māras zeme” Daugavas stadionā un skatuvisko deju koncerts “Vēl simts gadu dejai” “Arēnā Rīga”, Noslēguma koncerts Mežaparka Lielajā estrādē, pūšamo instrumentu un kokļu lielkoncerti, vērienīga Tautas lietišķās mākslas izstāde un citi pasākumi.

Plānotā valsts dotācija svētku rīkošanai ir 5,941 mlj. eiro, t. sk. finansējums pašvaldībām svētku dalībnieku ēdināšanas un naktsmītņu izdevumiem, atbalsts ārvalstu latviešu dalībai svētkos, kā arī finansējums Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšanai (Veselības ministrija), drošības un kārtības nodrošināšanai (Iekšlietu ministrija), sabiedriskajiem medijiem (Latvijas Televīzijai un Latvijas Radio) pasākumu translācijām un dokumentēšanai.

Lielākā daļa finansējuma jeb 36% paredzēti svētku pasākumu tehniskajam nodrošinājumam. Gaidāmajos svētkos būtiski pieaudzis finansējums tieši dalībnieku izmitināšanai un ēdināšanai – 32% no kopējā svētku budžeta. Svētku pasākumu mākslinieciskajiem izdevumiem paredzēts tērēt 4%, svētku sagatavošanai (skates, fināli, semināri) – 3% utt.

Plānotie pašu ieņēmumi par biļešu realizāciju un citiem ieņēmumiem par maksas pakalpojumiem, t. sk. licenšu pārdošana un tirdzniecības vietu maksas, kas tiek lēsti 800 000 eiro apmērā, tiks novirzīti svētku organizēšanas izmaksās.

Pievienot komentāru

"Daba viņu bija tik ļoti bagātīgi apdāvinājusi." Vijai Artmanei - 8821. augustā VIJAI ARTMANEI apritētu 88. Slavas kalngalā 50 gadu vecumā viņa teikusi: – Baidos, ka tad, kad es teātrim vairs nebūšu vajadzīga, mani aizmirsīs, neviens pie manis vairs neatnāks un es par teātri nekā nezināšu... Tomēr aktrise nav aizmirsta, un, lai to vēlreiz apliecinātu, publicējam gadu pēc aktrises nāves tapušu sarunu par Viju Artmani.
Draugiem Facebook Twitter Google+