×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
4. februāris, 2013
Drukāt

Pieaudzis Leļļu teātra apmeklētāju skaits

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Latvijas Leļļu teātra skatītāju skaits 2012. gadā bijis lielākais pēdējo trīs gadu laikā, bet salīdzinājumā ar 2011. gadu tas pieaudzis par 10%.

Kā informēja teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Anda Dzenīte, kopējais 2012. gada Leļļu teātra apmeklētāju skaits bija 77 637 skatītāji, bet gadu iepriekš teātri apmeklēja 70 349 skatītāji, savukārt 2010.gadā kopējais skatītāju skaits bija 68 627.

No pagājušajā gadā teātrī izrādītajām izrādēm latviešu valodā vislielākā interese bijusi par Mazās zāles izrādi “Joka pēc alfabēts” Vijas Blūzmas skatuves versijā, kas nospēlēta 54 izrādēs, un to redzējuši 5267 skatītāji.

Otra skatītākā izrāde bijusi režisora Pāvila Šenhofa iestudētā izrāde “Un atkal Pifs…” Lielajā zālē, kas nospēlēta 17 reizes, un to redzējuši 2934 skatītāji. Savukārt Kārļa Auškāpa izrāde “Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta” aizvadītajā gadā nospēlēta 13 reizes, un to noskatījušies 2257 skatītāji.

Krievu trupas sniegumā 2012. gadā visapmeklētākā bijusi izrāde “Pepija Garzeķe”, kas nospēlēta desmit izrādēs. Šo režisora Valda Pavlovska veidoto izrādi pērn redzējuši 2083 skatītāji.

Kā minēja Dzenīte, aizvadītajā gadā visbiežāk izbraukumos rādītās izrādes ir režisora Māra Koristina “Lācītis sirsniņā” un “Jampadracis Ziemassvētkos”, kuru veidojis režisors Edgars Kaufelds.

Latvijas Leļļu teātra misija ir veicināt izglītotas, radošas un vienotas sabiedrības veidošanos, piedāvājot daudzveidīgu, laikmetam atbilstošu repertuāru bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem.

Izmantojot gan tradicionālas, gan inovatīvas leļļu mākslas tehnikas, Latvijas Leļļu teātris nodrošina leļļu mākslas tradīciju saglabāšanu un sekmē šīs nozares tālāku profesionālo attīstību. Teātra mērķis ir bagātināt Latvijas teātra telpu ar daudzveidīgām un inovatīvām izrādēm, izmantojot dažādas leļļu tehnikas, kā arī teātra mērķis ir nodrošināt iespēju ikvienam Latvijas iedzīvotājam izglītoties, attīstīt savus talantus un spējas radošā un draudzīgā gaisotnē, veicināt integrāciju latviešu un krievvalodīgo Latvijas iedzīvotāju starpā un popularizēt Latvijas kultūras tradīcijas un leļļu mākslu, piedaloties starptautiskos festivālos un meistarklasēs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+