×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
20. aprīlis, 2014
Drukāt

Pieaug augstāko izglītību ieguvušo skaits (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas Unversitātes absolventi fotografējas pie Brīvības pieminekļa.

Latvija ir viena no Eiropas Savienības (ES) valstīm, kurā palielinās to cilvēku skaits, kuri vecumā no 30 līdz 34 gadiem ieguvuši augstāko izglītību, norāda ”Eurostat” dati.

2002.gada rādītāji liecina, ka Latvijā tikai 17,3% cilvēku vecumā no 30 līdz 34 gadiem ieguvuši augstāko izglītību, bet 2013.gada statistika rāda, ka šādu cilvēku skaits ir vairāk nekā dubultojies. Pagājušajā gadā Latvijā bija 40,7% 30-34 gadīgo ar augstāko izglītību, pārsniedzot “Eiropa 2020” stratēģijā norādīto 34% atzīmi. Latvijā augstākā izglītība ir katrai otrajai sievietei un katram ceturtajam vīrietim vecumā no 30 līdz 34 gadiem.

Visvairāk cilvēku, kas šajā vecumā ieguvuši augstāko izglītību, ir Īrijā, Luksemburgā un Lietuvā, kur augstākā izglītība šajā vecumā ir vairāk nekā pusei iedzīvotāju. Savukārt vismazāk augstāko izglītību ieguvušo vecumā no 30 līdz 34 gadiem ir Itālijā un Rumānijā, kur šādu cilvēku attiecīgi ir vien 22,4% un 22,8%.

Visvairāk augstāko izglītību ieguvušo sieviešu šajā vecuma grupā ir Lietuvā – tur šo izglītības grādu ieguvušas vairāk nekā 60% sieviešu, bet visizglītotākie vīrieši dzīvo Luksemburgā, kur augstākā izglītība ir gandrīz pusei – 49,2%.

Vissliktākie rādītāji dzimumu dalījumā ir Itālijai, kur tikai 17,7% vīriešu attiecīgajā vecumā ieguvuši augstāko izglītību, un Rumānijai ar 24,6% augstāko izglītību ieguvušo sieviešu.

“ES 2020” stratēģija nosaka, ka līdz 2020.gadam visās ES dalībvalstīm kopā šim rādītājam jābūt vismaz 40%. 2013.gadā 37% Eiropas populācijas vecumā no 30 līdz 34 gadiem jau bija ieguvuši augstāko izglītību.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. VIP ir spēle, kurā piedalās cilvēki ar vairākām augstākajām izglītībām- bet vakar tēma bija “Rīga- Eiropas kultūras galvaspilsēta”. Izglītotie cilvēki nezināja, kāds ķeltiem sakars ar Īriju, ka Rīgā vienīgais stilam veltītais muzejs ir Jūgendstila muzejs, kādā operā darbojas gleznotājs Kavaradosi- (LNO to var uzzināt), gleznotāja, kuras modele bija Regīna Razuma, bija Maija Tabaka, bet izglītotiem cilvēkiem tas nav zināms. Tur bija vēl pāris lietas, ko ātrumā neatceros, bet neviena izglītība cilvēkam neiedos zināšanas par paša māju, ja nebūs intereses.

Draugiem Facebook Twitter Google+