×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
25. janvāris, 2013
Drukāt

Pieaug dziļā nabadzībā dzīvojošo skaits


Foto - LETAFoto - LETA

Neraugoties uz valdības paziņojumiem par valsts ekonomisko atlabšanu, dziļā nabadzībā Latvijā pašlaik dzīvo 30,9 procenti iedzīvotāju, liecina “Eurostat” dati par 2011. gadu.


 

Šis ir otrais lielākais nabadzīgo iedzīvotāju īpatsvars starp Eiropas Savienības (ES) valstīm, turklāt dziļā nabadzībā dzīvojošo iedzīvotāju skaits Latvijā pēdējo gadu laikā pieaudzis par gandrīz desmit procentpunktiem – 2009. gadā nabadzīgo iedzīvotāju īpatsvars bija 21,9 procenti.

Vēl sliktāka situācija ir tikai Bulgārijā, kur izteikti nabadzīgo iedzīvotāju skaits sasniedz pat 43,6 procentus.

“Eurostat” izstrādājis savu novērtējumu sistēmu, pēc kuras nosakāma par ļoti nabadzīgu iedzīvotāju uzskatāma persona. Šie kritēriji ir pavisam vienkārši – ja cilvēks nevar atļauties vismaz četras no deviņām tēriņu grupām, viņš ir ļoti nabadzīgs. Minētās grupas ir šādas: maksājumi par īri, mājokļa kredītu vai komunālajiem pakalpojumiem, mājokļa uzturēšana atbilstošā siltumā, neparedzēti izdevumi, regulāra gaļas lietošana uzturā, brīvdienu ceļojums, televizors, veļas mazgājamā mašīna, automašīna, telefons. Savukārt par nabadzīgu iedzīvotāju uzskatāma persona, kas nevar atļauties trīs no minētajām deviņām tēriņu kategorijām.

nabadzigs_tabula

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+