×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
28. septembris, 2012
Drukāt

Pieaug jauniešu interese par eksaktajām zinātnēm

Foto - LETAFoto - LETA

Pēdējā laikā sākusi pieaugt jauniešu interese par eksaktajām zinātnēm, piektdien intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) ģenerālsekretārs Valdis Kampars.

“Zināmas pārmaiņas jaunatnē notiek, tieši tajā ziņā, ko izvēlas studēt. Tomēr vairāk studentu sāk izvēlēties eksaktās zinātnes, inženierzinātnes. Krītot kopējam studentu skaitam, studentu skaits tehniskajā universitātē nesamazinās. Tas nozīmē, ka notiek pārprofilēšanās,” teica LZA ģenerālsekretārs, piebilstot, ka ieguldījumu zinātnes popularizēšanā sniedz arī tādi pasākumi plašai auditorijai kā piektdien notiekošā “Zinātnieku nakts”.

Viņš gan norādīja, ka ir jādomā arī par to, lai jaunajiem zinātniekiem pēc mācību pabeigšanas Latvijā būtu kur strādāt un nevajadzētu braukt projām. “Ir vajadzīgi gudri cilvēki, labi iekārtotas laboratorijas, nauda (..). Visas šīs lietas vajag vienlaicīgi – nevar iedot naudu, ja tev nav laboratorijas vai otrādi. Tas neko nedod. Ir daudz lietu, kas laikā nav īsti sakārtotas,” atzina Kampars.

“Zinātnieku nakts” koordinatore Maija Bundule norādīja, ka cilvēku interese par šo pasākumu ar katru gadu pieaug, un pauda cerību, ka šā gada pasākums būs plašākais un daudzpusīgākais pēdējo septiņu gadu laikā. Pasākuma galvenā auditorija ir jaunieši, un organizatoru mērķis ir vairot dabaszinātņu popularitāti topošo studentu vidū.

Jau vēstīts, ka Zinātnieku nakts piektdien vienlaikus notiks astoņās pilsētās – Rīgā, Jelgavā, Daugavpilī, Rēzeknē, Ventspilī, Salaspilī, Valmierā un Cēsīs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+