×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
18. februāris, 2013
Drukāt

Pieaug konkurence mežizstrādātāju vidū

Foto - LETAFoto - LETA

Samazinoties ciršanas apmēriem Latvijas valsts mežos, pieaug konkurence starp mežizstrādātājiem, kas rada bažas par dempinga cenām konkursos, aģentūrai BNS pastāstīja Latvijas Mežizstrādātāju savienības prezidents Andrejs Cunskis.

“Ciršanas apmēru samazinājuma dēļ Latvijas valsts mežos starp mežizstrādātājiem saasinās konkurence, un mēs baidāmies no tā, ka valsts mežu apsaimniekotāja “Latvijas valsts meži” iepirkumos par mežizstrādes pakalpojumiem varētu piedāvāt dempinga cenas, lai nodrošinātu koksnes plūsmu,” sacīja Cunksis un norādīja, ka dempinga cenas piedāvāšana nozīmētu, ka uzņēmumiem vairāk nepaliktu līdzekļu attīstībai un tehnikas nomaiņai.

Viņš arī uzsvēra, ka ir iespējams, ka kāds no mežizstrādātājiem bankrotē. “Šāds variants pastāv vienmēr, ja mežizstrādes jaudas ir lielākas nekā darba apmērs,” teica Latvijas Mežizstrādātāju savienības prezidents.

Cunskis arī atzina, ka privāto meža īpašnieku vēlme cirst mežu ir atkarīga no koksnes cenas, līdz ar to privātie meža īpašnieki nekompensē ciršanas apmēru samazinājumu. “Privāto meža īpašnieku vēlme cirst mežu ir atkarīga no koksnes cenas, taču parasti privātie meža īpašnieki gadā nocērt aptuveni pusi no Latvijas valsts mežu piedāvātā apmēra. Ja privātie nolemtu necirst, bez viņiem nozarei ietu vēl sliktāk,” sacīja Cunskis.

Latvijas Mežizstrādātāju savienība ir dibināta 1994.gadā un darbojas, lai aizstāvētu mežizstrādes uzņēmēju likumīgās tiesības un intereses valsts varas un pārvaldes institūcijās, sadarbotos ar radniecīgām ārvalstu organizācijām, izveidotu informatīvo bāzi, risinātu specializācijas un kooperācijas jautājumus, veicinātu eksportu un dalībnieku profesionālo izaugsmi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+