×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
15. jūlijs, 2012
Drukāt

Pieaug no vardarbības ģimenē cietušo vīriešu skaits

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Pagājušajā gadā salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem ir palielinājies to vīriešu īpatsvars, kuri cietuši no vardarbības ģimenē, liecina Labklājības ministrijas sagatavotais ziņojums. 2009.gadā no vardarbības ģimenē cieta 4% vīriešu, 2010.gadā – 5%, bet pagājušajā gadā tie bija 6% vīriešu.

Lai gan sievietes no vardarbības ģimenē cieš daudz biežāk – pērn tie bijuši 44% sieviešu, pēc palīdzības pie mediķiem proporcionāli biežāk vēršas no vardarbības cietušie vīrieši.

Pagājušā gada laikā visvairāk pēc palīdzības pēc vardarbības ģimenē vērsušies vīrieši vecumā no 30 līdz 59 gadiem. Salīdzinoši mazāk vardarbības gadījumu skaits ģimenē bijis vīriešiem vecumā no 60 līdz 85 un vairāk gadiem, kā arī zēniem un jauniešiem vecumā no 0 līdz 29 gadiem. Ministrijas apkopotā informācija liecina, ka pērn reģistrēti divi gadījumi, kad ģimenē notikusi vardarbība pret zēniem līdz četru gadu vecumam.

Kopumā pagājušajā gadā no vardarbības ģimenē ir cietuši 119 vīrieši. Kā norāda ministrija, visbiežāk vardarbīgi pret ģimenes locekļiem izturas laulātie draugi un vecāki vai citi radinieki. Tomēr ziņojumā teikts, ka no vardarbības ģimenē cietušo skaits, visticamāk, ir lielāks, jo pastāv arī slēptās vardarbības gadījumi, par kuriem cietušais kaut kādu iemeslu dēļ nevēlas atklāt apstākļus, kādos trauma ir gūta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+