×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
7. maijs, 2016
Drukāt

Pieaug ugunsbīstamība mežos; cerības uz lietu no 11.maija

Foto-LETAFoto-LETA

Sausā laika ietekmē pakāpeniski paaugstinās ugunsbīstamība mežos, lielā valsts daļā tā sasniegusi trešo klasi no piecām, liecina meteoroloģiskā informācija.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) pagājušajā diennaktī devies uz trim meža ugunsgrēkiem, šogad kopumā – uz 110. Ne visu ugunsgrēku dzēšanā tiek piesaistīti VUGD darbinieki, un saskaņā ar Valsts meža dienesta datiem šogad reģistrēti jau vairāk nekā 160 meža ugunsgrēki, uguns skartā platība pārsniegusi 150 hektāru.

Pavasarī meža ugunsgrēki galvenokārt izceļas kūlas dedzināšanas dēļ.

2015.gadā meža ugunsgrēki Latvijā dzēsti 704 reizes 540 hektāru platībā.

Valsts meža dienests no 2.maija noteicis ugunsnedrošo laikposmu mežos. Uzturoties mežos un purvos, aizliegts nomest degošus sērkociņus, izsmēķus un citus gruzdošus priekšmetus, kurināt ugunskurus, dedzināt atkritumus, braukt pa mežu un purvu ārpus ceļiem ar mehāniskiem transportlīdzekļiem, kā arī aizliegts veikt jebkuru citu darbību, kas var izraisīt ugunsgrēku.

Statistika liecina, ka lielākais ugunsgrēku skaits Latvijā katru gadu ir Rīgas un Pierīgas mežos, otra problemātiskākā vieta ir meži Daugavpils apkaimē. Šajos mežos ir visvairāk ogotāju un sēņotāju, un viens no galvenajiem ugunsgrēku izcelšanās iemesliem ir bezatbildīga smēķēšana.

Saskaņā ar pašreizējo “Global Forecast System” prognozi līdz 10.maijam Latvijā saglabāsies sauss laiks, vien atsevišķi lielāki gubu mākoņi var atnest nelielu un īslaicīgu lietu. Turpmākajās dienās, pieaugot gaisa mitrumam, prognozēta lietus un negaisa mākoņu veidošanās, vietām stipras pērkona lietusgāzes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+