×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
31. janvāris, 2012
Drukāt

Pieaug uzņēmumu skaits, kas piedāvā atrast darbu ārvalstīs

Foto - LETAFoto - LETA

Lai gan Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) ziņo, ka darba meklētāju skaitam, kas meklē darbu ārzemēs, ir tendence samazināties, ārvalstu rekrutēšanas uzņēmumu interese par Latviju pieaug, otrdien vēsta laikraksts “Diena”.

Laikraksts norāda, ka rekrutētāji atver Latvijā savas filiāles. “Arvien vairāk cilvēku meklē darbu ārzemēs, tāpēc mums ir nepieciešams “filtrs” uz vietas – Latvijā,” stāstījusi viena no šo uzņēmumu pārstāvēm.

Nīderlandes uzņēmuma “Werkgroep NL”, kas pamatā meklē cilvēkus darbam lauksaimniecības uzņēmumos Nīderlandē gan sezonas darbiem, gan pastāvīgam darbam, pārstāve laikrakstam telefona sarunā stāstījusi, ka darbinieki Latvijā tiek meklēti jau 2-3 gadus un ir pienācis brīdis paplašināt darbību. “Vēlamies atvērt filiāli Rīgā. Mums ir nepieciešama rūpīgāka atlase, jo strādātgribētāju skaits pieaug. Tas būs neliels birojs,” viņa teikusi.

Laikraksts ziņo, ka pērn caur šo firmu no Latvijas pastāvīgā darbā tika nodarbināti ap 200 cilvēku, savukārt aktīvajā sezonā darbinieku skaits esot pieaudzis līdz 700 cilvēkiem. “Mēs meklējam cilvēkus ne tikai darbam siltumnīcās, kur var nopelnīt vidēji 8,5 eiro stundā pirms nodokļu nomaksas, bet arī celtniecībā un ķīmiskajā rūpniecībā. Piedāvājam vakances arī kvalificētam darbaspēkam,” atklājusi firmas pārstāve.

Tāpat laikraksts ziņo, ka pērn Latvijā filiāles atvēruši vēl trīs ārvalstu rekrutēšanas firmu filiāles, kas piedāvā atrast darbu ārzemēs – “Westflex” un “Team Support” no Nīderlandes un Lietuvas uzņēmums “Starjobs”.

NVA Juridiskā departamenta Licencēšanas un tiesiskā nodrošinājuma nodaļas juriskonsulte Olga Iļjina stāstījusi, ka dati par cilvēkiem, kas pērn devušies strādāt uz ārzemēm ar licencēto firmu starpniecību vēl nav apkopoti. Taču, salīdzinot 2011. un 2010. gada pirmās puses, esot vērojams 10% samazinājums.

Tomēr to uzņēmumu skaits, kas piedāvā atrast darbu ārpus Latvijas, pieaug. 2010.gadā NVA izsniedza 16 jaunas licences, kas ļauj piedāvāt darbu ārvalstīs, turpretim pērn izsniegtas jau 23, bet šogad nepilnā mēnesī šādas licences saņēmuši divi uzņēmumi.

Iļjina šo pieaugumu skaidrojusi ar Vācijas darba tirgus atvēršanu pērnā gada maijā. Tiesa gan, tikai puse no pērn reģistrētajām rekrutēšanas kompānijām savos sarakstos iekļāvušas Vāciju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+