Mobilā versija
+1.6°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
28. augusts, 2015
Drukāt

Pieaug ””Ventspils naftas” termināla” ieņēmumi un peļņa

Foto: vnafta.lvFoto: vnafta.lv

Ilustratīvs foto

“Ventspils naftas” meitasuzņēmuma “Ventspils nafta termināls” (VNT) ieņēmumi pirmajā pusgadā palielinājušies par 1,39 miljoniem eiro līdz 46,11 miljoniem eiro, bet bruto peļņa pieaugusi par 610 000 eiro līdz 8,94 miljoniem eiro, liecina paziņojums biržā.
Neto peļņa bija 7,16 miljoni eiro.

Uzņēmuma naftas produktu pārkraušanas apjoms sasniedza 5,9 miljonus tonnu. Otrajā pusgadā 49% pārkrauto produktu apjoms saņemts pa dzelzceļu vai jūru, savukārt 51% – pa cauruļvadu.

Kā ziņots, SIA “”Ventspils nafta” termināls” ir viens no lielākajiem naftas un naftas produktu termināliem Baltijā. Uzņēmums nodrošina tranzīta pakalpojumus – naftas un naftas produktu pieņemšanu no cauruļvadiem, dzelzceļa vagonu cisternām un no tankkuģiem, to uzglabāšanu un pārkraušanu.

51% “”Ventspils nafta” termināls” pieder AS “Ventspils nafta” (VN). VN pieder arī 66% SIA “LatRosTrans”, kas ir Latvijas-Krievijas cauruļvadu kopuzņēmums, un 49,94% “Latvijas Kuģniecība”, kas ir starp lielākajiem kuģu īpašniekiem vidēja izmēra un “handy” tankkuģu segmentos pasaulē.

VN lielākie akcionāri ir “Vitol” grupai piederoša holdinga sabiedrība “Euromin Holding (Cyprus) Limited” ar 49,98% akciju un naftas produktu pārkraušanas termināļa “Ventbunkers” meitaskompānija LNT ar 43,25% akciju, teikts kompānijas mājaslapā.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+