×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
28. augusts, 2015
Drukāt

Pieaug ””Ventspils naftas” termināla” ieņēmumi un peļņa

Foto: vnafta.lvFoto: vnafta.lv

Ilustratīvs foto

“Ventspils naftas” meitasuzņēmuma “Ventspils nafta termināls” (VNT) ieņēmumi pirmajā pusgadā palielinājušies par 1,39 miljoniem eiro līdz 46,11 miljoniem eiro, bet bruto peļņa pieaugusi par 610 000 eiro līdz 8,94 miljoniem eiro, liecina paziņojums biržā.
Neto peļņa bija 7,16 miljoni eiro.

Uzņēmuma naftas produktu pārkraušanas apjoms sasniedza 5,9 miljonus tonnu. Otrajā pusgadā 49% pārkrauto produktu apjoms saņemts pa dzelzceļu vai jūru, savukārt 51% – pa cauruļvadu.

Kā ziņots, SIA “”Ventspils nafta” termināls” ir viens no lielākajiem naftas un naftas produktu termināliem Baltijā. Uzņēmums nodrošina tranzīta pakalpojumus – naftas un naftas produktu pieņemšanu no cauruļvadiem, dzelzceļa vagonu cisternām un no tankkuģiem, to uzglabāšanu un pārkraušanu.

51% “”Ventspils nafta” termināls” pieder AS “Ventspils nafta” (VN). VN pieder arī 66% SIA “LatRosTrans”, kas ir Latvijas-Krievijas cauruļvadu kopuzņēmums, un 49,94% “Latvijas Kuģniecība”, kas ir starp lielākajiem kuģu īpašniekiem vidēja izmēra un “handy” tankkuģu segmentos pasaulē.

VN lielākie akcionāri ir “Vitol” grupai piederoša holdinga sabiedrība “Euromin Holding (Cyprus) Limited” ar 49,98% akciju un naftas produktu pārkraušanas termināļa “Ventbunkers” meitaskompānija LNT ar 43,25% akciju, teikts kompānijas mājaslapā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+