Pieaugot mobilo aplikāciju skaitam, brīdina par drošības draudiem 0

Pieaugot mobilo ierīču nozīmei un tām paredzēto aplikāciju skaitam, nedrīkst aizmirst par drošību, vairākkārt norādīts ASV informācijas tehnoloģiju (IT) milža “IBM” konferencē “Impact 2012” Lasvegasā.

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas
Lasīt citas ziņas

Mobilo risinājumu attīstība bija viens no dažiem šī gada konferences uzsvariem, vairākiem kompānijas partneriem demonstrējot ieviestos risinājumus šajā jomā. Otavas slimnīcas tehnoloģiju direktors Deils Poters stāstīja par projektu, kurā ārsti un cits personāls nodrošināts ar planšetdatoriem, tādējādi ļaujot gan ietaupīt laiku, gan arī ērtāk komunicēt ar pacientiem. Izmantojot mobilās ierīces, ārsts var uzreiz apgaitas laikā apskatīt arī vēsturiskos datus un viņam vairs nav jāatstāj pacients, lai tos apskatītu datorā savā kabinetā.

Savukārt “Body Media” pārstāve Kristīne Robinsa demonstrēja fitnesa aplikāciju, kas, pateicoties speciālai aprocei, spēj fiksēt cilvēka kaloriju līdzsvaru, uzņemtā ūdens, alkohola apjomu. Aplikācija, ņemot vērā cilvēka dienas paradumus, var ieteikt, kas jādara, ja kaloriju balanss neatbilst nepieciešamajam, piemēram, doties skrējienā vai kaut ko apēst. Iezīmējot nākotni, Robinsa minēja piemēru, ka šāda aplikācija, zinot, ka cilvēks devies gulēt, varētu izslēgt gaismu mājās, pazemināt temperatūru un ieslēgt signalizāciju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tomēr vienlaikus izskanēja brīdinājumi par dažādiem riskiem, kuri jāņem vērā. Līdzās nepieciešamībai izstrādāt aplikācijas, balstoties uz lietojamības izpēti, kā arī izstrādāt tās ātrāk, vairākkārt tika uzsvērti drošības riski.

“IBM” viceprezidents mobilās platformas produktu mārketinga jautājumos Bobs Sjūtors atsaucās uz kādu prognozi, ka līdz 2020.gadam pasaulē cilvēki lietos desmit miljardus mobilo ierīču, kas ir vairāk nekā cilvēku uz planētas. Viņš norādīja, ka patlaban aktuāli jautājumi ir par rīkiem, ar kuru palīdzību veidot mobilās aplikācijas, drošību, kā arī mobilo risinājumus izmantošanas veidiem, proti, viņaprāt, nākamajos gados ar mobilajām ierīcēm tiks darītas lietas, kas iepriekš nav darītas.

Viņš norādīja, ka cilvēki satraucas par mobilo ierīču drošību tāpēc, ka mēdz tās pazaudēt. Savukārt “IBM” mobilo platformu drošības produktu vadītāji konferencē vērsa uzmanību uz vairākiem drošības aspektiem, kuriem uzmanība būtu jāpievērš izstrādātājiem.

Viņi norādīja, ka bieži vien, kad runa ir par drošību, cilvēki domā par ierīci, taču ir jāskatās plašāk un jādomā gan par drošām aplikācijām, gan par piekļuvi tām un datu glabāšanu. Pēc viņu teiktā, pieaug arī draudi iekulties nepatikšanās, izmantojot it kā uzticamus avotus. Lai gan cilvēki kļūst gudrāki, izmantojot mobilās ierīces, arī hakeri kļūst gudrāki, izmantojot vājās vietas, norādīja “IBM” pārstāvji.

Kā nozīmīgākie riski minēta nedroša datu glabāšana, slikta serveru kontrole, slikta aizsardzība no klienta puses, vāja autorizācijas sistēma, kļūdas kriptoloģijā, sensitīvas informācijas noplūde. Eksperti uzsver arī savlaicīgas ievainojamību testēšanas nozīmi.

Kompānija uzsver, ka visā pasaulē pieaug viedtālruņu un planšetdatoru lietošanas apmērs. Šo ierīču izplatība notikusi ātrāk nekā jebkuras tehnoloģijas izplatība līdz šim. Apzinoties riskus, var veikt izmaiņas, lai tos mazinātu, norāda tās pārstāvji.

Reklāma
Reklāma

“IBM” ieņēmumi 2011.gadā bija 106,9 miljardi ASV dolāru (55 miljardi latu), bet peļņa – 15,9 miljardi ASV dolāru (8,2 miljardi latu). Darbinieku skaits visā pasaulē sasniedz 433 362.

Konference Lasvegasā pulcē aptuveni 8500 cilvēku.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.