×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
24. oktobris, 2012
Drukāt

Pieaugs sodi bezbiļetniekiem

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas pilsētas sabiedriskajā transportā no 26.novembra mainīti soda apmēri par braukšanu bez biļetes un soda apmaksas sistēma, tādējādi paredzot, ka soda apmērs varētu pieaugt līdz pat 40 latiem, šodien pastāstīja pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” pārstāvji.

Turpmāk sodītajam pasažierim par braukšanu bez biļetes būs iespēja samaksāt sodu uz vietas 3 latu apmērā vai arī samaksāt līgumsodu 5 latu apmērā viena mēneša laikā pēc rēķina izrakstīšanas, ja līgumsods piemērots vienu reizi gada laikā. Par atkārtotu braukšanu bez biļetes pasažierim varēs piemērot sodu 10 latu apmērā, un turpmāk par katru nākamo atkārtoto pārkāpumu līgumsoda apmērs tiks palielināts par 10 latiem, un tā apmērs var pieaugt līdz pat 40 latiem.

Ja pasažieris nebūs reģistrējis braucienu, līgumsoda apmērs būs robežās no 2 līdz 20 latiem atkarībā no pārkāpuma atkārtotības. Līdz šim sods bez biļetes bija 2-5 latu apmērā.

Kā ziņots, 28.augustā valdība pieņēma noteikumus, kas paredz, ka turpmāk bezbiļetniekiem tiks piemērots nevis administratīvais sods, bet līgumsods, kura maksimālais apmērs tiks pielīdzināts lielākajai abonementa biļetes cenai. “Rīgas satiksmes” pasažieriem tas nozīmē, ka maksimālais soda apmērs, visticamāk, pieaugs līdz 45,90 latiem, aģentūrai LETA toreiz pastāstīja uzņēmuma preses sekretārs Viktors Zaķis.

Pašreiz maksimālā soda nauda par braukšanu tiek piemērota līdz pieciem latiem, bet par citiem pārkāpumiem – līdz 15 latiem. “Bezbiļetnieku skaits liecina par to, ka dažkārt braukt bez biļetes ir izdevīgāk, nekā to iegādāties. Bargāki sodi varētu sekmēt pretēju efektu, kas ir arī “Rīgas satiksmes” mērķis,” norādīja Zaķis.

Vienlaikus “Rīgas satiksme” uzsvēra, ka soda naudas iekasēšana nav pašmērķis un to nevar samērot ar ienākumiem no biļešu tirdzniecības. 2011.gadā sodīti 68 689 bezbiļetnieki, no kuriem soda naudās iekasēti 202 214 lati.

“Rīgas satiksmes” pārstāvis augusta beigās uzsvēra – lai jaunos Ministru kabineta noteikumus varētu attiecināt uz “Rīgas satiksmes” sabiedrisko transportu, soda apmēri vispirms būs juridiski jānostiprina. Tikai pēc visu juridisko procedūru pabeigšanas jaunie sodi varēšot stāties spēkā.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +11.4
Alūksne +10.6
Daugavpils +12.7
Saldus +10
Liepāja +12.9
Jelgava +11
Ventspils +12.7
Limbaži +11
Madona +12
Rēzekne +12
Draugiem Facebook Twitter Google+