×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
6. maijs, 2012
Drukāt

Pieaugusi iedzīvotāju uzticība Saeimai un valdībai

uzticas

Sabiedrības pesimismam ir tendence samazināties, un pašlaik arvien vairāk uzticas valdībai un Saeimai, 6.maijā vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”, atsaucoties uz socioloģisko pētījumu firmas SKDS aptauju. SKDS direktors Arnis Kaktiņš raidījumam atzinis, ka pašlaik daudzos indikatoros iedzīvotāju noskaņojums ir sasniedzis to līmeni, kāds bija pirms ekonomiskās krīzes iestāšanās.

SKDS dati liecina, ka kopš 2009.gada, kad Ministru prezidenta amatā ir Valdis Dombrovskis (“Vienotība”), pašreiz sabiedrības uzticēšanās līmenis valdībai ir sasniedzis augstāko punktu. Dombrovska valdībai aprīlī, salīdzinot ar martu, atbalsts pieaudzis par 4% un tagad tai uzticas 25% iedzīvotāju.

Tikpat strauju uzticības kāpumu ir piedzīvojusi arī Saeima, sasniedzot 20% uzticamības līmeni. Kaktiņš atzīst, ka Eiropas valstu vidū fakts, ka parlamentam uzticas tikai katrs piektais iedzīvotājs, arvien vēl ir ļoti zems rādītājs, tomēr pieaugums ir atzīstams.

‘”Ja mēs paskatāmies, kāda bija uzticība iepriekšējam sasaukumam pēdējos mēnešos, tad tie bija tikai 6-7% un tas, ko mēs tagad redzam, ir gandrīz trīskārtējs pieaugums,” skaidroja Kaktiņš.

Vēsturiski viszemāko tautas uzticības punktu savulaik bija sasnieguši Tautas partijas dibinātājs Andris Šķēle savas pirmās valdības laikā 1997.gadā un 2009.gadā LPP/LC premjers Ivars Godmanis, kuru laikā valdībai uzticējās tikai 7,3%, bet Saeimai 4,5%.

Tomēr līdz šim izcilākais sasniegums tautas uzticības iegūšanā Saeimai un Ministru kabinetam pieder “Jaunā laika” ideju tēvam Einaram Repšem, kuram 2002.gadā, kļūstot par premjeru, vismaz uz pāris mēnešiem izdevās panākt, ka parlamentam un valdībai uzticas puse iedzīvotāju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+