×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
1. septembris, 2016
Drukāt

Piebalga aicina uz muzikālu tikšanos

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Liene Šomase

3. septembrī visi ceļi ved uz Piebalgu! Jau 14. gadu pēc kārtas Jaunpiebalgas estrādē “Taces” norisināsies mūzikas festivāls “Satiksimies Piebalgā!”. Tas kļuvis par Piebalgas novada neatņemamu vasaras kultūras notikumu. Kā vēsta festivāla devīze: “Visiem vecumiem, jebkuram dvēseles noskaņojumam, labam garastāvoklim!”.

Šo gadu laikā festivālā uzstājušās gandrīz visas Latvijas populārākās mūzikas grupas un izpildītāji. Ir piedalījušies daudzi deju kolektīvi un tautā iemīļoti aktieri. “Domājot par dalībnieku sastāvu, cenšamies respektēt dažādu paaudžu vēlmes, aicinot gan šlāgermūziķus, gan rokgrupas. Vairākkārt uzstājušies “Kaimiņi”, “Apvedceļš”, “Dzheski Gloss” (Riči), “Vēja runa”, “Oranžās brīvdienas”, “Pamatinstinkts”, “Zeļļi”, “Kaugurieši”, “Device”, Rassel un Sabīne Berezina, Olga Rajecka, Uģis Roze, Liene Šomase, Andris Kivičs, Ivo Fomins, Jānis Paukštello, Oskars Deigelis, Mārtiņš Ruskis, Jenny May, Liene Bērziņa (Zostiņa), Juris Čapligins, Akela, deju studijas “Mantigra”, “Haidar”, “Samira” un vēl citi mākslinieki,” teic idejas autors un festivāla dibinātājs Egils Johansons.

Aicinu Egilu pakavēties atmiņās, atcerēties to, kā aizsākās festivāls un kas pa šiem gadiem mainījies. “Tolaik, pirms 14 gadiem, Jaunpiebalgā bija pamaz pasākumu. Tā kā nesen biju beidzis darbu Vecpiebalgas kultūras namā, kur koncerti, balles, diskotēkas, izrādes notika katru nedēļas nogali, bija diezgan nesaprotama šī situācija. Darbojoties Vecpiebalgā, biju iepazinies un sadraudzējies ar mūziķu menedžeriem, grupām, solistiem. Kopā ar Mārtiņu Matisonu sadomājām rīkot pasākumu, kurā piedalītos vairākas grupas, arī estrādes deju grupas, un iepriecināt savas puses ļaudis. Muzikanti neatteica un Piebalgā ieradās tādā kā labdarības misijā. Daļu no gūtajiem ienākumiem, kas gan bija necili, ziedojām Jaunpiebalgas tā laika labajiem darbiem. Tajā brīdī domājām, ka šis festivāls, kā to nodēvējām, būs vienas reizes izklaide. Jaunpiebaldzēniem pasākums bija iepaticies. Tā nu sanāca, ka tas pārtapa par gadskārtēju pasākumu,” teic Egils. Starp festivāla atbalstītajiem projektiem ir radīta videofilma par Piebalgas novadu, tāpat tika palīdzēts Jaunpiebalgas novadpētniecības muzejam, kā arī Svētā Toma baznīcai.

Lienei Šomasei patīk atgriezties tur, kur ir laba atmosfēra, fantastiska publika un tas viss ir Piebalgas festivālā. “Būs kādi četri pieci gadi, bet es tos neesmu skaitījusi. Vienmēr braucot piestāju pie Vecpiebalgas ūdensrozēm. Piebalgas estrādei ir īpaša aura. Egils ir brīnišķīgs cilvēks, radoša personība, kas spēj sev apkārt pulcināt radošos! Īpašā aura, atsaucīgā publika ir tas, kas pievelk šai vietai. Mijiedarbība – uzstāšanās un publika, kas dzied līdzi, dejo. Cilvēki nāk priecāties,” smaidot teic Liene. Īpašs stāsts Lienei ir par zupu. “Jā, jā zupa, kas ir neatņemama šī koncerta tradīcija. Tas ir kā rituāls – lielais zupas katls uz ugunskura, zivis un īsta lauku rupjmaize. Tas nav stāsts par ēšanu, bet par īpašo, neatkārtojamo atmosfēru. Šis koncerts nav tikai tā ķeksīša pēc. Te ir lieliska iespēja satikt skatuves kolēģus. Prieks, ka šogad pasākumu vada Liene Bērziņa,” teic Liene.

Savukārt grupai “Galaktika” šī būs pirmā viesošanās Piebalgas festivālā, par ko Vitolds Gorņevs smaidot teic: “Neplānoti plānots pasākums. Šajā vasarā ir tik daudz piedāvājumu, ka grūti visur aizbraukt, bet šajā reizē nedrīkstējām pievilt publiku, kas mūs gaida. Lai arī pasākumā būsim īsu brīdi, klausītāji dzirdēs visas savas iemīļotās dziesmas – gan “Rāznua”, gan “No visas sirds” un noteikti būs arī kāda latgaliešu dziesma, bez kurām nav nevienas mūsu uzstāšanās.” Liene Šomase ir noslēpumaināka. Viņa vēlas sagādāt klausītājiem pārsteigumu: “Par to, ko klausītāji dzirdēs no manis, lai paliek noslēpumā. Dziesma, ko vienmēr klausītāji vēlas dzirdēt, ir “Ugunskurs”, kuru vienmēr arī dziedu. Bet patiesībā nav vienas konkrētas dziesmas. Visas dziesmas pieņem, ja tās patiesi, no sirds tiek dziedātas. Tā ir tā savstarpējā mijiedarbība starp mani un klausītāju.”

Šogad festivālā uzstāsies ne tikai Liene Šomase un grupa “Galaktika”, bet arī “Riču ģimene”, “Apvedceļš”, “Duets Sandra”.

Šajā reizē iespaidīgu atgriešanos uz skatuves sola viena no 90. gadu populārākajām pašmāju deju mūzikas grupām “Hameleoni”, kuri prezentēs savu jauno singlu “Mūsu stāsts”.

Tāpat ar savu priekšnesumu skatītājus priecēs deju grupa “Haidar”, bet festivāla programmas nakts daļā uzstāsies TV personība un grupas “Z-Scars” solists Andris Kivičs, kā arī jauniešu kulta grupas “Olas” solists Arvis Reiks. Festivālu vadīs Liene Bērziņa.

 

Varbūt noder!!

3.IX 19.00 Jaunpiebalgas estrādē “Taces”, Jaunpiebalgā

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 6.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+