×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
13. janvāris, 2015
Drukāt

Piebalgs: Bērziņa lēmums par došanos uz Maskavu tiks pieņems saistībā ar notiekošo Ukrainā (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts prezidenta Andra Bērziņa lēmums par došanos uz 9.maija svinībām Maskavā tiks pieņemts atkarībā no progresa saistībā ar notikumiem Ukrainā, intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja bijušais Eiropas Savienības (ES) komisārs, kā arī jaunais Valsts prezidenta padomnieks Andris Piebalgs.

Piebalgs norādīja, ka 9.maijs ir jānodala no tā, kas patlaban notiek Ukrainā. “Šobrīd notiek sarunas, visi ir ieinteresēti, lai samazinātu spriegumu šīs valsts austrumos un pēc tam paliek Krimas jautājums. Tas ir ilgstošs process. Par 9.maiju tiks pieņemts lēmums atkarībā no tā, kāds būs progress,” skaidroja Piebalgs, kurš no trešdienas ieņem prezidenta padomnieka amatu.

Viņš arī uzsvēra, ka tā kā Latvija ir prezidējošā valsts Eiropas Savienības (ES) Padomē, lēmums ir jāpieņem pēc būtības, nevis fakta pēc. “Tas uzliek par pienākumu prezidējošai valstij skatīties kāds ir kopējais ES noskaņojums. Tas tiks pieņemts attiecībā no tā, kas notiek ukrainā,” sacīja Piebalgs.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Piebalgs būs prezidenta Bērziņa padomnieks, aģentūrai BNS pastāstīja prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne.

Krapāne atklāja, ka Piebalgs būs atbildīgs par ekonomikas un Latvijas prezidentūras ES Padomē jautājumiem. Pats Piebalgs aģentūrai BNS norādīja, ka sniegs prezidentam padomus par dažādiem ar ekonomiku saistītiem jautājumiem.

“Mēs neesam runājuši par kādiem noteiktiem virzieniem, kādos strādāsim. Ja būs nepieciešamība, konsultēšu viņu arī par jautājumiem, kas skar Austrumu partnerību,” sacīja Piebalgs .

Viņš norādīja, ka ir nolēmis sākt strādāt šajā amatā, jo vēlējies “būt noderīgs gan Latvijai, gan ES” laikā, kad Latvija ir prezidējošā valsts EP. “Šī man ir vēsturiska iespēja, un es nolēmu to izmantot,” piebilda Piebalgs.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Lai veicās pasaules politikas bīdīšanā. 🙂

 2. Ja valsts galva uzskatīs, ka viņam jādodas uz Maskavu svinēt 9.maiju, tad loģiski arī visiem latviešiem, ņemot piemēru, pienākums ierasties 9.maijā pie pieminekļa Pārdaugavā uz attiecīgām svinībām, vai ne tā?

 3. Vel viens tukšgalvis un pļursķis. Te brauks, te nebrauks, te…Laukos tādus sauc par plānā galdiņa urbējiem.
  Kad Latvijai būs kāds kārtīgs runasvīrs ar skaidru domu un stāju. Kaut piemērs – Bauskas mācītājs Mediņš arī Bruknā ar skaidru domu un stāju par Latviju.

 4. ES ir savu nostāju parādījusi ar SANKCIJĀM PRET KRIEVIJU UN BĒRZIŅAM ŠIS LĒMUMS IR JĀRESPEKTĒ! Nekāda klanīšanās un dāvanas nav nesušas izlīgumu ar Krieviju. Atdevām taču Abreni… un pierādījām, ka esam valstami un mīcami. Rīgā latviešu valodu dzird ar vien mazāk, valsts uztur krievu skolas, bet vai Krievijas prasības un apsūdzības pret Latviju ir mazinājušās? NĒ!

 5. Par visu ir jāsamaksā – arī par koķetēriju ar Putinu.Gribu dzirdēt skaidru valodu no prezidenta.

 6. Tā arī nesapratu Piebalga pozīciju:
  Jau pirmajā teikumā apstiprina, ka prezidenta Maskavas apmeklējums 9.maijā atkarīgs no progresa saistībā ar notikumiem Ukrainā.
  Nākošajā – ka 9.maijs ir jānodala no tā, kas patlaban notiek Ukrainā.

 7. Visu cieņu šim cilvēkam,lai veicas.

Draugiem Facebook Twitter Google+