×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
3. septembris, 2015
Drukāt

Piebalgs: Gāzes cenas Latvijā augs, bet vēlāk samazināsies (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Tuvākajos gados gāzes cenas Latvijā varētu palielināties, bet vēlāk tās atkal samazināsies, šādu viedokli pauda “Vienotības” politiķis, kādreizējais Eiropas Savienības (ES) enerģētikas komisārs Andris Piebalgs.

Piebalgs atzina, ka gāzes cenu palielinājums varētu sakrist ar tirgus liberalizāciju Latvijā, taču patiesībā šie procesi nebūšot nekādi saistīti. Bijušais komisārs skaidroja, ka gāzes cenas “ies uz augšu”, jo Latvijā samazinās gāzes patērētāju skaits un patēriņš, līdz ar to palielinās infrastruktūras uzturēšanas izdevumi uz vienu klientu, savukārt tirgus liberalizācijai vēlāk gāzes cenas atkal vajadzētu mazināt.

Bijušais komisārs domā, ka lēmums par gāzes tirgus liberalizāciju Latvijā tika kādu brīdi nokavēts, tomēr tagad tas ir faktiski pieņemts. Tirgus liberalizāciju tomēr varētu apgrūtināt apstāklis, ka reāli Latvijā esot tikai viens liels gāzes lietotājs – “Latvenergo”, kas var mazināt tirgus pievilcību citiem spēlētājiem.

Savukārt “Latvijas gāzes” (LG) vadībai turpmākajos gados būšot izaicinājums piesaistīt jaunus gāzes lietotājus, jo gāzes cenu pieauguma dēļ šī energoresursa izmantošana varētu kļūt nepievilcīga.

Kā ziņots, gāzes tirgus liberalizācija Latvijā tiek plānota 2017.gadā, kad beidzas privatizācijas līgumos noteiktais LG monopolstāvoklis. LG pārstāvji tagad aktīvi iebilst liberalizācijai, apgalvojot, ka tieši tā izraisīšot gāzes cenu pieaugumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Te pienāca Kinzulis- Atbildēt

  ja muļķiba un tās cena pieaug, tad mūžigi.

 2. Jau dzirdētas frāzes bez lietas izpratnes.
  Gāze jau ne tikai šodien, bet jau vakar ir tirgū, tirgus konkurences situācijā, kur tā konkurē ar citiem resursiem (t.sk. šķeldu, kūdru, …), ar elektrību, kas izstrādāta no citiem resursiem.
  Gāzes patēriņš pedejos gados ir visai strauji krities tāpēc, ka neiztur šo konkurenci. Ja gāzes cenas tuvakā laikā vel nesamazināsies, tad ne tikai Kalvītim nebūs darba, bet arī Krievijas ekonomika var aiziet par burbuli, jo gāzes piegādes no Krievijas līdzīgi ir ar strauji lejupejošu tendenci. Glabt šo biznesu gan Krievijā, gan Latvijā var tikai ar konkurētspējīgām cenām,

 3. Protams,ka iesākumā cenas augs. Jo pie šprices ir kampējs. Kamēr nesakamps,cenas augs.
  Tad (cerams) nāks KNĀBis un (atkal cerams)kampēju iesēdinās. Un tad cenas kritīs…

Draugiem Facebook Twitter Google+