×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
9. maijs, 2013
Drukāt

Piebalgs: Iedzīvotājiem jābūt pārliecībai, ka eiro ieviešana ir pareizs solis

LETALETA

Latvijas iedzīvotājiem ir jābūt pārliecībai, ka eiro ieviešana ir pareizs un labs solis, tādēļ valdībai ir vēl daudz darāmā, Latvijas žurnālistiem atzina Eiropas Savienības (ES) attīstības komisārs Andris Piebalgs.

“Latvijas iestāšanās eiro zonā neapšaubāmi ir interesants process. Tas notiek laikā, kad notiek eiro zonas stabilizēšanās un jaunpienācējs tiek vērtēts daudz uzmanīgāk nekā iepriekš,”  teica komisārs.

Jūnija sākumā, 5.jūnijā, Eiropas Komisija plāno publiskot novērtējumu par Latvijas Konverģences ziņojumu, kas nepieciešams, lai noteiktu atbilstību Māstrihtas kritērijiem. “Es neesmu neko sliktu dzirdējis, bet neesmu arī tas, kas izvērtē Latvijas atbilstību. Es neredzu, ka vajadzētu būt kādām problēmām, un esmu piesardzīgi optimistisks, ka lēmumam vajadzētu būt pozitīvam. Taču to mēs redzēsim tikai jūnija sākumā,” teica Piebalgs.

Viņš norādīja – lai saņemtu uzaicinājumu pievienoties eiro zonai,  tiks vērtēts arī tas, vai Latvija rādītājus spēs izpildīt ilgtermiņā, kā arī lēmumu varētu ietekmēt iedzīvotāju skeptiskā attieksme pret eiro. “Neviens neapšauba esošo datu pareizību, taču, cik tie ir stabili, tur varētu būt diskusija un interpretācijas jautājums, kā uz to paskatās. Vai vērtē atpakaļ, vai mēģina skatīties uz priekšu. Neapšaubāmi, ja šāda diskusija būs, tad es teikšu, ka ir jāskatās uz priekšu – Latvijas ekonomikas radītāji ir stipri uzlabojušies,” teica Piebalgs un pauda pārliecību, ka Latvija spēs izpildīt Māstrihtas kritērijus ilgtermiņā.

Savukārt, lai uzlabotu iedzīvotāju attieksmi pret eiro, Latvijai,  pēc Piebalga domām, ir daudz darāmā. “Tas, kas ir grūtāk izskaidrojams ir tas, ka Latvijas sabiedriskā doma ir mazāk pozitīva par pievienošanos eiro kā varētu kāds gaidīt,”  teica komisārs, norādot uz aptaujas datiem – pret eiro Latvijā ir 56% iedzīvotāju.

“Tas ir jautājums valdībai, kāpēc ir šāda piesardzīga attieksme pret eiro. Es nedomāju, ka tas ir šķērslis, lai iestātos eiro zonā, bet tas ir vienmēr ir jautājums – kāpēc cilvēki ir tik piesardzīgi. Es saprotu to emocionālo situāciju, ka cilvēki baidās mainīt valūtu, kas viņiem kalpojusi – tas ir šoks, bet es esmu pārliecināts, ka Latvijai tas ir labākais un pareizākais solis,”  atzina Piebalgs.

Viņš norādīja, ka arī Latvijas iedzīvotājiem būtu jābūt pārliecinātiem, ka eiro ieviešana ir pareizākais solis. “Tas ir pirmais atskaites kritērijs – ko par to domā iedzīvotāji. Ko domā ārpusē, tas dažreiz ir svarīgi, taču svarīgākais ir, ko domā iedzīvotāji. Tur vēl ir jādara daudz, lai pārliecinātu iedzīvotājus, ka pievienošanās eiro ir labs un pareizs solis,” teica komisārs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+