×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
2. decembris, 2013
Drukāt

Piebalgs: kļūt par premjeru būtu neprāts (5)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Eiropas Savienības (ES) komisāra Andra Piebalga izredzes gūt panākumus, uzņemoties Ministru prezidenta amata pienākumus, pēc viņa paša domām, ir miglā tītas, tāpēc spert šādu soli būtu neprāts. Tā Piebalgs šorīt izteicās Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma”.

“Skaidrs, ka es neesmu [premjera amata] kandidāts un nebūšu kandidāts visā šajā procesā. Prezidents mani neuzrunāja, viņš vienkārši zondēja manas intereses, galu galā balso jau partijas. [..] Tā kā mēs pazīstam viens otru personīgi, viņš uzzvanīja, domājot, vai var rēķināties ar šādu varbūtību,” skaidroja Piebalgs, uzsverot, ka saruna bijusi neoficiāla.

ES komisārs arī atzīmēja, ka viņš patlaban nedarbojas Latvijas politikā, turklāt viņam nav tautas vēlēta mandāta, kam tomēr esot nozīme premjerministra amatā. “Tāpēc jau iet uz vēlēšanām, lai dabūtu tautas vēlētu mandātu,” izteicās Piebalgs.

Viņš norādīja, ka Zolitūdes traģēdija ir nopietni šokējusi Latviju, tomēr spēkā esošais normatīvais regulējums esot pietiekams, lai situāciju sakārtotu, kā galveno prioritāti izvirzot operatīvu palīdzības sniegšanu traģēdijā cietušajiem.

Jautāts, vai noraidoši izturas pret kļūšanu par premjerministru arī pēc eirokomisāra amata pilnvaru termiņa beigām, Piebalgs televīzijā sacīja, ka to viņam šodien esot grūti paredzēt, taču šādu iespēju viņš neizslēdz. Piebalgs nākotnē noteikti iesaistīšoties Latvijas politikā, bet neveidošot savu partiju.

Kā ziņots, Valsts prezidents Andris Bērziņš saistībā ar jaunās valdības veidošanu bija telefoniski sazinājies ar Piebalgu, aģentūrai LETA pastāstīja prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne. Detalizētāka informācija par to iepriekš netika sniegta.

LETA jau ziņoja, ka, uzņemoties politisko atbildību par traģēdiju Zolitūdē, līdzšinējais Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) pagājušajā nedēļā paziņoja par demisiju. Viņš uzskata, ka pašreiz ir nepieciešama jauna valdība, kurai ir skaidrs Saeimas vairākuma atbalsts, un kura ar jaunu uzticības mandātu spēs risināt valstī esošās problēmas. Dombrovskis pats nav gatavs vadīt nākamo valdību.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. bez kalašņikova pat grūti iedomāties, kā visus dumakovus putrīciju bērnus savaldīt, tie taču ir to bērni, kas gudros izveda uz Sibīriju, lai netraucē viņiem, piem. izdurt acis kaķiem celt budkas sagānīt ceļus….vest kontrabandu, ēnu ekonomiku….. Mātas čekistes sauca ‘uz pakļāju’, ja kāds nerāpoja viņu priekšā rāpus . Latvija maza, viens otru pazīstam.

 2. Andris Piebalgs pareizi saka. Viņā nav jau saspiedis galvu durvīs, lai ņemtu šādu izvēli. Bērziņš izskrēja ratu pajūgam pa priekšu un pakrita. Gribēja jau pārsteigt visus ar savu kārtējo “gudrību”. bet izgāzās, atvainojos, kā veca sēta pie Latvijas Ceļa.

  Tas bija kārtējais “lemberģiādes”teātra gajiens.

 3. Piebalgam nav aknu šadam nepateicīgam darbam.

 4. Beidzot viens prātīgs vārds no Piebalga! Viņa kantorī Briselē 12 darbinieku – neliela auto remontdarbnīca. Beidzamā reize, kad viņš ko vadīja un veicās, bija Valmieras Vidusskolas Direktora amatā, tas vēl komunistu laikā…

  • Tik vien tā darba – paglaudīt “maziem nēģerbērniem galviņas un bommbongu iedot”… fotoaparātu zibspuldžu gaismā…

   Pārsteidzoši, bet četru beidzamo gadu laikā neviena ideja, neviena darbība…

Draugiem Facebook Twitter Google+