Latvijā
Politika

Piebalgs: Nodokļu reforma ir jāīsteno 16


Andris Piebalgs
Andris Piebalgs
Foto – Timurs Subhankulovs

“Vienotība” uzskata, ka nodokļu reforma ir jāīsteno, tāpēc politiskais spēks parakstīs koalīcijas partneru piedāvāto vienošanos par reformas likumu izskatīšanas gaitu.

“Vienotība” šo jautājumu 14.jūlijā izskatīja partijas valdes sēdē. Politiskā spēka valdes priekšsēdētājs Andris Piebalgs uzsvēra, ka sarunu process par reformu bija smags, tomēr tas ir solis pareizajā virzienā.

Viņš nepiekrīt Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča paustajam, ka no sākotnēji labi iecerētas reformas “sanācis vien čiks”, jo tā mazinās nevienlīdzību iedzīvotāju vidū.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošais dokumenta projekts, ko Zaļo un zemnieku savienība piedāvāja parakstīt koalīcijas partneriem, – nodokļu reformas likumus paredzēts izskatīt steidzamības kārtībā, kā arī neiesniegt priekšlikumus ar negatīvu fiskālo ietekmi. Tāpat vienošanās paredz koalīcijas partneru piekrišanu tam, ka premjers organizē jauna veselības nozares finansēšanas likuma izstrādi. Šādam likumam jāparedz ilgtermiņa veselības nozares finansēšanas modelis un veselības apdrošināšanas principi, lai vidējā termiņā nozares finansējums sasniegtu 4% no iekšzemes kopprodukta. Likumprojektu iecerēts izstrādāt līdz 2018.gada valsts budžeta izskatīšanai valdībā.

“Vienotība” šo vienošanos parakstīs, kā arī iesniegs atsevišķus priekšlikumus, bet tādus, kam nebūs negatīvas ietekmes uz budžetu, sacīja Piebalgs.

Kā ziņots, “Vienotības” lūguma dēļ nodokļa reformu Saeimā plāno pieņemt nedēļu vēlāk. Saeima ceturtdien nodokļu reformas likumus nodeva komisijām, un pirmajā lasījumā tos izskatīt bija paredzēts 17.jūlijā, bet galīgajā lasījumā – 21.jūlijā.

Tomēr koalīcijas partneri vienojās šo termiņu pārcelt – tagad pirmais lasījums paredzēts 21.jūlijā, bet galīgais lasījums – 27.jūlijā, aģentūrai LETA pastāstīja Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs Edgars Putra (ZZS). Viņš skaidroja, ka termiņš pārcelts “Vienotības” kolēģu lūguma dēļ, jo frakcijai esot nepieciešams ilgāks laiks, lai iepazītos ar nodokļu reformas likumprojektiem.

LA.lv