×
Mobilā versija
Brīdinājums +30.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
16. jūlijs, 2017
Drukāt

Piebalgs: Nodokļu reforma ir jāīsteno (8)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Andris Piebalgs

“Vienotība” uzskata, ka nodokļu reforma ir jāīsteno, tāpēc politiskais spēks parakstīs koalīcijas partneru piedāvāto vienošanos par reformas likumu izskatīšanas gaitu.

“Vienotība” šo jautājumu 14.jūlijā izskatīja partijas valdes sēdē. Politiskā spēka valdes priekšsēdētājs Andris Piebalgs uzsvēra, ka sarunu process par reformu bija smags, tomēr tas ir solis pareizajā virzienā.

Viņš nepiekrīt Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča paustajam, ka no sākotnēji labi iecerētas reformas “sanācis vien čiks”, jo tā mazinās nevienlīdzību iedzīvotāju vidū.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošais dokumenta projekts, ko Zaļo un zemnieku savienība piedāvāja parakstīt koalīcijas partneriem, – nodokļu reformas likumus paredzēts izskatīt steidzamības kārtībā, kā arī neiesniegt priekšlikumus ar negatīvu fiskālo ietekmi. Tāpat vienošanās paredz koalīcijas partneru piekrišanu tam, ka premjers organizē jauna veselības nozares finansēšanas likuma izstrādi. Šādam likumam jāparedz ilgtermiņa veselības nozares finansēšanas modelis un veselības apdrošināšanas principi, lai vidējā termiņā nozares finansējums sasniegtu 4% no iekšzemes kopprodukta. Likumprojektu iecerēts izstrādāt līdz 2018.gada valsts budžeta izskatīšanai valdībā.

“Vienotība” šo vienošanos parakstīs, kā arī iesniegs atsevišķus priekšlikumus, bet tādus, kam nebūs negatīvas ietekmes uz budžetu, sacīja Piebalgs.

Kā ziņots, “Vienotības” lūguma dēļ nodokļa reformu Saeimā plāno pieņemt nedēļu vēlāk. Saeima ceturtdien nodokļu reformas likumus nodeva komisijām, un pirmajā lasījumā tos izskatīt bija paredzēts 17.jūlijā, bet galīgajā lasījumā – 21.jūlijā.

Tomēr koalīcijas partneri vienojās šo termiņu pārcelt – tagad pirmais lasījums paredzēts 21.jūlijā, bet galīgais lasījums – 27.jūlijā, aģentūrai LETA pastāstīja Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs Edgars Putra (ZZS). Viņš skaidroja, ka termiņš pārcelts “Vienotības” kolēģu lūguma dēļ, jo frakcijai esot nepieciešams ilgāks laiks, lai iepazītos ar nodokļu reformas likumprojektiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Tā arī līdz šim neesmu sakalusījusi skaidrojumu, kāpēc pensiju uzkrājums veidojas tikai no algas? Ierēdņi ko, vēl nav atmodušies un dzīvo valstī, kur visi citi ienākumi bija nelegāli? Likumā par Iedzīvotāju ienākuma nodokli ir vismaz 20 legāli ienākumu veidi. Tiešī šī fakta dēļ citās valstīs ir lielas pensijas pie mazākiem nodokļiem.

  2. Kur tu biji agrāk! Kad kuģis grimst tad tu mekle glābšanas rinķi.

  3. Ja to saka izbijošais rajona komunistu pirmais sekretārs,tad tam jātic.

  4. Vēlēšanas arī jāreformē!

  5. Tā seja!!! Skrūdžs var iet atpūsties. Ka tik kāds santīms neaizripo viņam garām!

  6. Pēc divdesmit septiņiem gadiem to sapratis ir pat Piebalgs!

  7. Ieviesīsim beidzot Rīgā,tāpat kā Briselē un Tallinā,pat bezmaksas sabiedrisko transportu!

  8. Ieskaitot pievienotās vērtības un kapitāla pieauguma nodokļu reformēšanu un nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu ģimenes vienīgajam mājoklim! Kā tas jādara,mums ir labs piemērs-BRISELE!!

Draugiem Facebook Twitter Google+