×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
18. oktobris, 2013
Drukāt

Piebalgs: Politiķiem Latvijā jādomā, kā cilvēkus tuvināt politikai (6)

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

epa03748787 European Commissioner for Development, Andris Piebalg from Latvia, delivers a speech during the 25th Joint Parliamentary Assembly of the European parliament and the ACP-Africa Caribbean Pacific region, at the Eu Parliament in Brussels, Belgium, 17 June 2013. EPA/OLIVIER HOSLET

Politiķiem Latvijā ir jādomā, kā padarīt cilvēkus tuvākus politikai un politiskajiem procesiem, iespējams, apspriežot nepieciešamību mainīt vēlēšanu sistēmu, piektdien Eiropas pilsoņu gada ietvaros notiekošajā interaktīvajā diskusijā “Eiropas nākotne” atzina Eiropas Savienības (ES) komisārs attīstības sadarbības jautājumos Andris Piebalgs.

Viņš uzskata, ka galvenais iemesls, kādēļ Latvijas pilsoņi bieži viļas politiķos, jo nespēj īsti saprast, ar ko ir jārunā par savām problēmām.

Vērtējot pašreizējo Latvijas vēlēšanu sistēmu, eirokomisārs atzina, ka viens no tās uzdevumiem bija sekmēt politisko partiju veidošanās ceļu Latvijā, kas ir sekmīgi atrisināts.

“Tai pat laikā tagad vēlētājiem centrālais jautājums ir – ar ko runāt,” uzskata Piebalgs, norādot, ka bieži vien tieši šis ir iemesls, kādēļ cilvēki Latvijā jūtas politikā vīlušies.

Piebalgs domā, ka politiķiem ir jādomā, kā sekmēt to, lai cilvēki būtu tuvāki politikai, tiesa, vai un kā nepieciešams mainīt vēlēšanu sistēmu, tas, pēc Piebalga vārdiem, ir likumdevēju jautājums.

Viņam pašam personīgi šķiet pieņemama britu vēlēšanu sistēma.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Varbūt pirmais solis — tikt vaļā no Cimdara ?

Draugiem Facebook Twitter Google+