×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
14. oktobris, 2016
Drukāt

Piebalgs uzslavē premjeru. Koalīcijas “kašķi” esot tikai sagadīšanās. (6)

Foto: LETAFoto: LETA

Partijas līderis Andris Piebalgs

Intervijā “Latvijas Avīzei” “Vienotības” priekšsēdētājs Andris Piebalgs noliedz, ka viņa partija koalīcijā spēlē iekšējās opozīcijas lomu. Viņš pat uzslavē ZZS premjeru Māri Kučinski.

– Minimālo algu jautājums ir viens no tiem, kur jūs “saķērāties” ar ZZS. Tomēr var pamanīt, ka tāda sīka grūstīšanās ir plašā frontē – VID vadītāja izvēle, VID reformas un citas domstarpības. Vai tas ir apzināti vai tikai sagadīšanās?

– Sagadīšanās. Mēs cienām savus koalīcijas partnerus, taču ir robežas. Izvirzītās VID ģenerāldirektores Ingas Koļegovas gadījumā šīs robežas tika pārkāptas. Finanšu ministrei ir tiesības izvirzīt kandidātu, taču tālāk ir kritēriji, pēc kuriem kandidāti tiek vērtēti, un Koļegovas kundzei bija pārāk daudz neskaidrību ar ienākumu deklarāciju. Par to pat šodien vēl nav sniegtas skaidras atbildes. ZZS no tā uzreiz taisīja politisku lietu, bet emocijas tur bija nevietā.

– Jūs presē jau sauc par “iekšējo opozīciju”…

– Tāda mērķa “Vienotībai” nav un nebūs. Mēs vēlētos, lai valdība nostrādā līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām, bet ne jau par katru cenu. Mums ir tiesības uz savu pozīciju. Taču es gribu uzteikt Ministru prezidentu Māri Kučinski par to, ka viņš cenšas meklēt konstruktīvus risinājumus.


– Vai nākamais jautājums, kur gaidāmas domstarpības, nebūs KNAB vadība? Kā noprotams, “Vienotība” jau diezgan skaidri pateikusi – Steļčenoku nē.

– Jā, nebija plānots steigties ar savu pozīciju, pirms konkursa komisija ir atlasījusi labākos kandidātus, bet, tā kā viens kolēģis pasteidzās izteikt savu personīgo viedokli, mums vajadzēja reaģēt. Par Streļčenoku galvenā iebilde ir tas, ka viņa darbības laikā iestādes prestižs ir samazinājies, jo administratīvie konflikti pārāk izgāja uz āru. Tāpat daudz resursu ir izniekoti sīkumos kā, piemēram, bēdīgi slavenajā lietā par sodu Lielvārdes kultūras nama vadītājai. Treškārt – KNAB stratēģija, manuprāt, nav pareiza. Tagad ir daudz aicinājumu ziņot KNAB par dažādiem pārkāpumiem. Tas nav gudri, jo tā var atklāt atsevišķus gadījumus, iztērējot lielus resursus, jo nākas pārbaudīt dažādus ziņojumus un ne visi apstiprināsies. Būtiskāk būtu novērst korupciju sistēmā, izpētot cēloņus un sakarības. Es vēlētos, lai nākamais KNAB vadītājs strādātu stratēģiski. Mani aizvainoja tas, ka pēc izteiktās kritikas KNAB uzreiz pārmeta, ka es graujot iestādes prestižu. Bet es vienkārši izsaku secinājumus pēc tās informācijas, kas pieejama publiski.


Visu interviju ar Andri Piebalgu lasiet šodienas, 14.oktobra “Latvijas Avīzē” un e-izdevumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Vienotība ar viltu, spēku …. ar visiem līdzekļiem lien priekšā. Baro mani māmuliņa , ar tiem piena kunkuļiem, Lai es augu liela resna , visiem piriekšā grozīdamās!

  2. Piebalgs ir vai nu atpalicis no realitātes ainas ,vai nu āksts …koalīciju kašķi ir sagadīšanās—TĀ VAR PATEIKT BĒNELIS,,NEZINOT KA KLANI SAVĀ STARPĀ PLĒSUŠIES ,DĪRĀDAMI AMATUS ,STĀVOKĻUS,acis gatavi izplēst,kr’weslus par naudu pirkt..luk kāda ainiņa Piebalg

  3. Ja tu slims, neaizskar Āboltiņu, jo viņa nav sliktāka par tiesājamiem lembergiem un jaunajim “jūrmalģeitas|”varoņiem. Viņa neko tādu noziedzīgu nedara. Ja kas ir, sniedz iesniegumu KNABam vai Ērikam Kalnmeijeram, citādi tu esi debīlais iebaidnieks.

  4. Āboltiņa sastrādāja neģēlības savās interesēs – šis āksts, ja tiks, sastrādās aiz savas muļķības.
    (Dombrovskis un Vilks bija labākais tandēms – izvilka Latviju no bedres).

Draugiem Facebook Twitter Google+