×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
2. jūnijs, 2016
Drukāt

Piebalgs vai Smiltēns? Vērtē eksperti (2)

Foto LETA/LA kolāžaFoto LETA/LA kolāža

Eksperti atzinīgi vērtē abu Vienotības priekšsēdētāja kandidātu sniegumu publiskajās debatēs. Eksperti arī izdarījuši savu izvēli, par kuru no kandidātiem būtu gatavi balsot, ņemot vērā kandidātu pieredzi, spēju saliedēt partiju un ilgtermiņā – piemērotību premjera amata kandidatūrai.


Ekspremjere Laimdota Straujuma:
“Esmu lepna par abiem mūsu kandidātiem, bet es balsošu par Andri Piebalgu, jo viņš ir piemērots premjera amata kandidāts un var pacelt partiju augstākā politiskās kultūras līmenī, kur politiķis atbild par savu darbu un lēmumiem. Jau kopš laikiem, kad Latvija gatavojās iestāties Eiropas Savienībā un Piebalgs bija vēstnieks Eiropas Savienībā, mums ir bijusi ļoti konstruktīva sadarbība un labprāt sastrādātos arī turpmāk. Turklāt, ņemot vērā sabiedrības pozitīvo kandidāta vērtējumu, viņam būtu vieglāk atgūt uzticību Vienotībai.”

Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone: “Esmu pārliecināta, ka Vienotības biedri izvēlēsies partijas līderi ar svaigām idejām, kuras īstenojot, tiks būtiski uzlabota uzņēmējdarbības vide, nodokļu politika un tiesiskā vide, sakārtojot maksātnespējas procesu kopumā, kā rezultātā palielināsies Latvijas ekonomikas konkurētspēja, samazināsies atpalicība no attīstītākajām Eiropas Savienības valstīm, būtiski samazinot Latvijas iedzīvotāju emigrāciju. Vēlu veiksmi jaunajam partijas priekšsēdētājam neatliekamu Latvijas tautsaimniecības jautājumu risināšanā.”

Uzņēmējs, SAF tehnika valdes priekšsēdētājs, Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijas prezidents Normunds Bergs: “Simpatizē jaunās paaudzes aktīva iesaistīšanās politikā – šis ir nopietns pieteikums un viņu laiks pienāks. Tomēr ņemot vērā, ka partijas līderis ir iespējamais premjera amata kandidāts, es balsotu par Piebalgu, jo viņš ne vien ir politiski sists un šauts, bet guvis arī starptautisko rūdījumu. Manuprāt, tagad pats svarīgākais – pirms balsojuma abiem kandidātiem vienoties par konkurences beigām. Jo ir novērots, ka pēc šāda tipa sacensībām nevar rimties un rezultātā kara turpināšana ļoti destruktīvi ietekmētu visu iesaistīto darbu.”


Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs Pēteris Krīgers:
“Vienotības priekšsēdētāja amata kandidāti parādīja, ka ir gana labi runātāji, kas diezgan brīvi var spriest par ikvienu jautājumu, pat nepārzinot to. Arodbiedrības no diskusijas dalībniekiem diemžēl nesagaidīja reālpolitisku piedāvājumu Latvijas iedzīvotāju labklājības līmeņa paaugstināšanai, receptes ēnu ekonomikas apkarošanai, darba tiesību un darba drošības nostiprināšanai. Šeit jāsaka, gods godam, tuvāks dzīvei bija Smiltēns, droši vien tāpēc, ka vairāk izzinājis partijas biedru intereses un noskaņojumu Latvijas reģionos. Tāpēc kārtējo reizi paliekam pie cerībām! Cerībām, ka jaunais partijas vadītājs saglabās tās labās sadarbības tradīcijas starp arodbiedrībām un partiju Vienotība, kas izveidojās Solvitas Āboltiņas kā priekšsēdētājas laikā, kas raksturojamas ar atbildību par apsolīto un norunātā pildīšanu.”


Latvijas Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētāja vietniece Guna Kaminska:
“Manā izpratnē Vienotība demonstrēja uzdrīkstēšanos, ļaujot abiem partijas vadītāja amata kandidātiem – A. Piebalga kungam un E. Smiltēna kungam – tikties atklātās debatēs. Tās neapšaubāmi bija interesantas un pareizi orientētas – gan saistībā ar tiesisko un uzņēmējdarbības vidi, gan nodokļu politiku, izglītību un citiem jautājumiem, kuri aktuāli ir ne tikai Latvijā. Vienlaikus redzu nepieciešamību partijas vadītājam būt ar nopietnu starptautiskās darbības pieredzi. Izvēles tiesības ir Vienotībai. Lai kurš no abiem kandidātiem tiktu ievēlēts, vēlu sirds gudrību saskarsmē ar partijas biedriem, tālredzību lēmumu pieņemšanā ar sadarbības partneriem politikā un godaprātu pret Latvijas tautu.”


Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs:
“Debašu laikā mani pozitīvi pārsteidza E. Smiltēns – ar savu enerģiju un erudīciju. Taču pašlaik nepieciešams līderis, kas spēj vienot visus tālākam darbam – tas ir būtisks aspekts partijas turpmākai pastāvēšanai. Tāpēc Vienotības priekšsēdētāja amatam kā piemērotāku redzu Piebalgu, pateicoties viņa personiskajām īpašībām un profesionālajai pieredzei Eiropas Savienības institūcijās, Latvijas politikā, kā arī diplomātijā.”

Jau ziņots, ka 4. jūnijā ārkārtas kongresā pulcēsies Vienotības biedri, lai ievēlētu partijas vadību, tostarp priekšsēdētāju. Amatam izvirzīti divi kandidāti – partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns un bijušais eirokomisārs, Vienotības valdes loceklis Andris Piebalgs.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Piebalgs vai Smiltēns? Kāpēc ne Piebalgs un Smiltēns?

  2. Nē,divi daiļrunātāji,kas gatavi kļūt par premjerministriem! Jācer,ka nekļūs!

Draugiem Facebook Twitter Google+