×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.5°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Otrdiena, 14. augusts, 2018
14. jūlijs, 2017
Drukāt

Piebalgs vairs nekandidēs uz “Vienotības” vadītāja amatu (14)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Andris Piebalgs

Politiķis Andris Piebalgs rudenī gaidāmajā “Vienotības” kongresā vairs nekandidēs uz partijas priekšsēdētāja amatu. Piebalgs aģentūrai LETA apliecināja, ka pieņēmis šādu lēmumu.

Viņš pēc partijas valdes sēdes, kas ilga teju piecas stundas, žurnālistiem pastāstīja, ka tika analizēta situācija partijā. Tuvākajā laikā tiks sasaukts partijas kongress, kas sākotnēji bija iecerēts rudenī.

Partijas biedri un atbalstītāji sagaida radikālas pārmaiņas, akcentēja Piebalgs, piebilstot, ka tas nozīmē arī nepieciešamību pēc jaunas vadības. Politiķis atzina, ka viņa piedāvājums neparedzēja radikālas izmaiņas, bet gan bija partijas konsolidācijas plāns.

Piebalgs nekandidēs arī uz partijas valdi, tomēr turpinās darboties “Vienotībā”. Viņš arī būtu gatavs startēt vēlēšanās, ja partijas biedri aicinās viņu to darīt. Politiķis atzina, ka partijā ir iekšēja spriedze, tomēr būtiskākais ir atgūt vēlētāju uzticību. Lēmumu vairs nekandidēt uz partijas vadītāja amatu Piebalgs pieņēma pats, un biedri viņu neesot mudinājuši uz šo soli.

Piebalgs par partijas vadītāju tika ievēlēts pērn 4.jūnijā politiskā spēka ārkārtas kongresā. Viņš partijas vadīšanu pārņēma no Solvita Āboltiņas. Toreiz uz partijas priekšsēdētāja amatu bija divi kandidāti – Piebalgs un Edvards Smiltēns, kurš vēlāk kļuva par “Vienotības” vadītāja vietnieku.

E. Smiltēns būtu gatavs kandidēt uz partijas vadītāja amatu nākamajā kongresā.

Smiltēns šodien pēc partijas valdes sēdes sacīja, ka neatkāpjas ne no viena vārda, ko teicis pirms gada – “Vienotībai” jāiegūst cita jauda, dinamika un jauna enerģija. “Vienotībai” ir jābūt uz Latvijas politiskās skatuves, un to pierādīja arī notikumi saistībā ar “oligarhu sarunām”, uzskata Smiltēns.

Viņš skaidroja, ka “oligarhu sarunās” tika iekļauts noteiktā virziena Latvijas attīstības plāns, ceļa karte, par ko vienojās Jānis Urbanovičs (S), Aivars Lembergs, Ainārs Šlesers un, iespējams, Andris Šķēle.

“Es kategoriski noraidu šī plāna virzību,” uzsvēra Smiltēns, piebilstot, ka viens no šī plāna punktiem paredzēja arī likvidēt “Vienotību”.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Apsveicu Piebaldzeenu – bijusho komjaunieshu aktiivisteli VV3V, veelaak absoluuti izgaazushos Latvijas Republikas izgliitiibas ministreli, un €irokomisaareli kursh izgaaza visus (!!!) projektus – atgaadinaashu, ka vinjsh bija atbildiigs paar situaaciju Aafrikaa. Tagad kaarteejais izgaaztais projekts – ‘Vienotiibas glaabshana’. Rezultaats bija paredzams. Vai tikai man? – nedomaaju. Kur taadi meerglji rodas un kaapeec taadi izbijushie komunistelju meesli tiek vilkti Latvijas politikaa??? Taapeec, ka ar shaadiem urlaam kaa piblgs ir viegli manipuleet????

 2. Maizi un izpriecas Atbildēt

  Kandidē,Piebalg,gan! Būs jautrāk!

 3. Nu ja Piebalgs negrib par partijas vadītāju, tad varbūt piedāvāt viņam prezidenta amatu? Izglītību sagrāva, finanses saņurcija, partiju izšķīdināja, Āfriku arī nepakļāva . Tagad tad nu varētu stūrēt paša sacūkoto valsti. Kā nekā – nomenklatūras darbinieks. Visur pratīs kaut ko sacūkot.

  • Pareizi, 1988.gadā kandidējot uz Padomju savienības komunistiskās partijas, Valmieras rajona komitejas, jas pirmā sekretāra vietu, zaudēja biedram Zemļickim. Pēc šī zaudējuma viņš devās uz Rīgu pacelt izglītības sistēmu:))

 4. kad šie mēsli aizpeldēs pa straumi uz neatgriežšanos un tur būs īstā viņu vieta ! Tā diemžēl ir iekārtots dabā , divkosi PIEBALG !
  Tādi kā PIEBALGS , PABRIKS, KALNIETE , KARIŅŠ , RINKEVIČS , DOMBROVSKIS un t. t ir bīstami veselajam saprātam , jo viņos nepārtraukti notiek personības dalīšanās un saistīts viss tas ir ar to , kā viņus audzināja vecāki un kādu piemēru viņi rādīja saviem bērniem .
  Viņu devīze ir : tur kur labi un kur var parazitēt , tur ir mana vieta ! PSRS laikā sionisti pat bija izgudrojuši tādu dziesmu ,, Moj adres ņi dom i ņi uļica , moj adres soveckij sojuz ! ” Pēc tāda parauga vadās šādas sugas mutanti , vien jāprot tos saskati’t kā filmā – Чужие среди нас / They Live (1988)

  • Varētu piekrist, izņemot Sandru Kalnieti, kura pašaizliedzīgi darbojās Tautas frontē un vienmēr ir bijusi Latvijas neatkarības cīnītāja un patriote, arī Arti Pabriku cienu, lai gan kā mums visiem, dažreiz arī viņam, gadījies kļūdīties:))

 5. Party twist>pilsonis Atbildēt

  Tā īsti ņemot,nav arī partiju!

 6. Nu nav jau tas vadonis aiz kura ies partija. Arī ar ministriju vadību bija tā vāji pat ļoti vāji. Daudz ko salaida grīstē kā izglītībā (No 1990. līdz 1993. gadam A. Piebalgs Ivara Godmaņa Ministru padomē bija tautas izglītības ministrs) , tā finansēs ( No 1994. līdz 1995. gadam — finanšu ministrs Māra Gaiļa valdībā. Saasinoties banku krīzei, 1995. gada 19. maijā atkāpās no amata). Nav spējīgs uz konkrētu rīcību.
  Vienotībai vajag partijas vadoni aiz kura ies pārējie. Āboltiņa varētu, bet tās ambīcijas uz amatiem, apsaukāšanās un mistiskā iekļuve Saeimā pa kalpotāju durvīm …
  Par tiem 5 mozaīkas draugiem – jo ātrāk prom, jo labāk… Veiksmi to karogu vicināšanā…

 7. Apsveicu! Kam Tev vajadzèja smèrèties?

 8. Randy, BR-Deutschland & Latvija, €U. Atbildēt

  Pidars Piebalgs atzina, ka viņa piedāvājums neparedzēja radikālas izmaiņas, bet gan bija partijas konsolidācijas plāns.>>>> Nu un ko ‘Vienotiiba’ cereeja no izbijushaa oktobreena, pieniera, lomjauniesha-aktjiivista un pskp biedrelja Pibalga? Reaalu darbiibu? Dabuuja bezdarbiibu, kaa arii bija domaajams, paziistot ssho meergli un piesmieto €irokomissaaru.

 9. Tieši šīs tā saucamās oligarhu sarunas taču tikai tādēļ tika palaistas , pārstrādātas un pielāgotas Vienotības vajadzībām. Tā ka netēlojat, Smiltēn, naivuli! Aŗī Jūsu padoms un ieteikumi iespējams tur piedalījās, jo Jūs jau paši esat meistari uz šādām sarunām, tikai daudz bīstamākām un ar redzamiem rezultātiem. Un nav noklausītas….diemžēl…

 10. lv today ..... . com :) Atbildēt

  ““Vienotībai” jāiegūst cita jauda, dinamika un jauna enerģija. ” … – un viss tas paareejais –
  ….. “uzsvēra Smiltēns, piebilstot, ka viens no šī plāna punktiem paredzēja arī likvidēt “Vienotību”.” – SLIMU SUNJU MURGI .

 11. Ja atšķelsies grupa gudrāko deputātu, tad jau nekāda “Vienotības” kongresa nebūs – nomirušie kongresus neorganizē.

Draugiem Facebook Twitter Google+