×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
4. decembris, 2014
Drukāt

Piebalgs varētu kļūt par Rinkēviča, Straujumas vai prezidenta padomnieku (1)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Bijušais Eiropas Savienības (ES) attīstības komisārs Andris Piebalgs (V) varētu kļūt par ārlietu ministra Edgara Rinkēviča (V), Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) vai Valsts prezidenta Andra Bērziņa padomnieku.

Sarunā ar aģentūru LETA Piebalgs atzina, ka viņam ir izstrādāts plāns, ar ko turpmāk nodarboties Latvijā.

“Šobrīd plāns sastāv no diviem elementiem – viens ir lekcijas Latvijas Universitātē un otrs ir kļūt par padomdevēju Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā. Tiek izskatīti varianti par padomnieka amatu pie prezidenta, ārlietu ministra vai premjerministres, taču vienošanās vēl nav panākta. Es domāju, ka kaut kas varētu noformēties nākamās nedēļas laikā, lai jau nākamā gada sākumā varētu tikt uzsākts darbs,” sacīja Piebalgs, piebilstot, viņa līdzšinējā pieredze Eiropas Komisijā (EK) prezidentūras periodā varētu būt noderīga.
“Tas gan ir īstermiņa plāns, jo man vēl nav plāna ilgtermiņam,” atzina Piebalgs.

Vaicāts par lekciju lasīšanu Latvijas Universitātē, bijušais komisārs sacīja, ka patlaban ir paredzēts, ka divas lekcijas tiks lasītas par attīstības sadarbību, divas par enerģētikas jautājumiem, bet divas par budžetu.

“Kaut kādā laikā es esmu bijis arī budžeta komisārs,” lēmumu skaidroja Piebalgs, piebilstot, ka lekcijas universitātē sāks pasniegt nākamā gada februārī.

Piebalgs intervijā aģentūrai LETA iepriekš sacījis, ka premjerministra amata ieņemšana pēc darba pabeigšanas EK nav viņa dienaskārtībā.
Piebalgs skaidroja, ka viņu interesē Latvijas politika, neskatoties uz faktu, ka tajā pēdējos gados nav bijis ļoti aktīvs.

“Taču šeit es biju ļoti aktīvs Eiropas Tautas partijas (ETP) grupā, un tas ir pilnīgi loģisks solis, ka es iestājos “Vienotībā”, jo es uzskatu, ka partija ir veikusi labu darbu Latvijā,” sacīja Piebalgs.

Vaicāts, vai no partijas puses bija uzaicinājumi, Piebalgs skaidroja, ka tolaik aktuāls bija jautājums, vai viņu vispār uzņems partijā. “Man nebija speciāla aicinājuma, taču, pirms es nodevu iesniegumu, es runāju – vai mani maz ņems pretī,” viņš norādīja.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. NU RINKEVICHAM UN TIKKAI ! RINKEVICHAM PODINS AR VACINU

Draugiem Facebook Twitter Google+