×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
3. decembris, 2016
Drukāt

Piebalgs: vēlēšanās “Vienotība” apliecinās, ka esam formā (16)

Foto: LETAFoto: LETA

Partijas līderis Andris Piebalgs

“To, ka “Vienotība” ir formā, mums pavisam drīz nāksies apliecināt, piedaloties pašvaldību vēlēšanās. Šoreiz tās būs īpaši atbildīgas. Tas būs atskaites punkts arī tālākajai partijas nākotnei,” šodien partijas kongresā uzsvēra valdes priekšsēdētājs Andris Piebalgs.

„Katrā pašvaldībā mums ir jāpārliecina, ka tieši “Vienotība” vislabāk spēs realizēt vēlētāju vēlmi redzēt konkrētus risinājumus esošajām problēmām. Arī Latvijā kopumā partijas uzdevums ir pāliecināt vēlētājus, ka mums rūp ne tikai valsts drošība, bet mēs spējam parādīt konkrētus paveiktos darbus un savu solījumu pildīšanu ikdienā,” uzsvēra Piebalgs.

“Pašvaldību vēlēšanās svarīgi būs līderi, kuriem ir nodaļu uzticība un spēja pārliecināt vēlētājus. Mums nav jābaidās, ka tie ir arī gados jauni cilvēki. Latvijas politikā ir jānotiek paaudžu maiņai,” pauda priekšsēdētājs, atgādinot, ka vēlēšanās partijai jābūt vienotai. “Esmu pārliecināts: šo pārbaudījumu mēs izturēsim godam. Mūsu cilvēki pašvaldībās var būt pārliecināti par visas partijas atbalstu savam darbam,” klātesošajiem norādīja partijas vadītājs.

Tāpat viņš atgādināja, ka gaidāmās pašvaldību vēlēšanas ir svarīgas arī tādēļ, ka tradicionāli tiek uzlūkotas kā prelūdija Saeimas vēlēšanām. “Nerūpējoties par “Vienotības” ievērojamu pārstāvniecību Latvijas pašvaldībās, mēs apdraudam patriotiskas un atbildīgas politikas nākotni valstī kopumā,” uzsvēra Piebalgs.

„”Vienotībai” ir savs vēlētājs, uz kuru tā var būt lepna. Mūsu vēlētājs spriež pēc darbiem. Viņš netic sazvērestības teorijām un brīnumiem, viņš neiekrīt uz vulgāru populismu un lētām izrādēm. Mūsu vēlētājs ir galvenais balsts neatkarīgai, pārtikušai un eiropeiskai Latvijai. Viņš domā ilgtermiņā, necieš melus un glaimošanu. Tomēr tieši tas partijai uzliek arī milzīgu atbildību: nepievilt savu vēlētāju un viņa izvēlēto kursu Latvijas politikā,” norādīja partijas vadītājs.

Runājot par politisko situāciju valstī, Andris Piebalgs norādīja, ka populisma vilnis, kas šobrīd veļas pāri Eiropai, kā trauksmes zvans skan arī Latvijā. Sabiedrības klaji negatīvā reakcija uz šā gada budžeta pieņemšanu tam ir skaidrs apliecinājums.

„Budžets tika veidots pietiekami profesionāli, papildus finansējums ir izglītībai, veselības aizsardzībai, valsts drošībai. Tomēr šoreiz neapmierinātība nav par skaitļiem. Latvijas cilvēki sagaida profesionālu Saeimas darbu, nevis “budžeta pīrāga” dalīšanu,” uzsvēra Piebalgs, norādot, ka “deputātu kvotas” sabiedrība uztver kā netaisnīgu privilēģiju, no kuras turpmāko budžetu veidošanas laikā būtu jāatsakās.

Piebalgs uzskata, ka budžeta likumu pavadošo likumprojektu pieņemšanai jākļūst caurskatāmākai. „Budžeta paketei jābūt daudz plānākai. Daudzi likumprojekti tajā varēja tikt izdiskutēti un pieņemti ārpus tās. Protams, process būtu daudz grūtāks, bet ieguvumā būtu sabiedrības skaidra izpratne, kādēļ reforma tiek veikta, un novērsta maldinoša informācija, kura tiek izplatīta, lai to diskreditētu,” norādīja Piebalgs. “Demokrātija nav iedomājama bez caurskatāmības. Ja nav norošināta likumdošanas procesa pilnīga atklātība cieš demokrātija un iegūst populisms,” uzsvēra valdes priekšsēdētājs.

Vērtējot partijas lomu koalīcijā, Piebalgs norādīja, ka “Vienotība” ir konstruktīva un valstiski motivēta partija, kurai vairāk par varas pozīcijām rūp kopējā lieta. “Sarežģītajā ģeopolitiskajā situācijā valdības un koalīcijas stabilitāte ir svarīgāka nekā jebkad agrāk, bet tas nav iemesls atkāpties no partijas pamatvērtībām un aktīvas darbības valdībā un Saeimā,” pauda politiķis. “Mēs nedomājam, ka tādēļ, ka pašreizējais Ministru prezidents nāk no citas partijas, mums ir tiesības ērti atlaisties krēsla atzveltnē un atbildēt tikai par to, kas pašiem patīk,” uzsvēra Piebalgs.

Kā galveno atskaites punktu partijas dalībai izpildvarā Piebalgs minēja partijas plāna Latvijas simtgadei galvenās vadlīnijas. Tāpat partijas vadītājs uzsvēra arī nozīmīgākos jautājumus, uz kuriem plāna ietvaros partijai jau drīzumā jārod atbildes. To vidū ir gan minimālās algas paaugstināšana, investīciju palielināšana tautsaimniecībā, aktīvas nodarbinātības politikas veidošana, konkurētspējīga izglītība un pacientu interesēm atbilstoša veselības aizsardzības sistēma.

Runājot par partijas nākotni, Piebalgs kā galvenos partijas orientierus minēja atbildību un profesionālismu. “Jā, “Vienotībai” ir jāmainās. Tomēr šis process nevar būt “lielā sprādziena” veidā. Pārmaiņu procesam ir jābūt iekļaujošam. Šis process prasa pacietību un toleranci,” uzsvēra Piebalgs, norādot, ka šobrīd partija ir nostabilizējusies.

“Pēdējo mēnešu laikā partija ir nostājusies uz konsolidācijas ceļa. Mūsu vēlētāju kodols ir palicis uzticīgs partijai un tās nākotnei. Pēc ilgiem darba gadiem, pēc nevajadzīgiem strīdiem un neveiksmēm partijai ir jāatgūst ticība saviem spēkiem. Mums ir vajadzīgs veselīgs spīts pret tiem, kas neapklusdami pravieto partijas iznīkšanu un galu,” klātesošajiem norādīja Piebalgs.

„”Vienotība” šobrīd ir vienīgā no Latvijas partijām, kurai piederība Rietumiem un eiroatlantiskajai pasaulei ir principa lieta. Tas bija svarīgi pirms 25 gadiem, un paliek svarīgi arī šodien. Latvijas valsts neatkarība un tās iedzīvotāju drošība un labklājība ir “Vienotības” pastāvēšanas būtība. “Vienotības” atbildība ir nepievilt savu vēlētāju un viņa izvēlēto kursu Latvijas politikā.” uzsvēra Piebalgs.

Jau vēstīts, ka šodien Cēsīs norisinās partijas kongress, kas veltīts diskusijām par “Vienotības” mērķiem un uzdevumiem, sagaidot Latvijas simtgadi, prioritātēm, gatavojoties nākamgad gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām, kā arī partijas darbu, iespējām un aktualitātēm nākamajā darba cēlienā līdz 13.Saeimas vēlēšanām.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Piebalga k-gs,neko nedarot un atstājot valdē vecos blēžus ,nu nesanāks itin nekas no jūsu solītā.Ja vistu kūtī nomainīsiet vien gaili,vai tamdēļ vistas pārvērtīsies par gulbjiem?Jūs nesekojat ne valstī,ne ES,ne pasaulē notiekošajām tendencēm.Uz ko jūs cerat pašvaldību vēlēšanās kaut vai Rīgā?Klaunāde! Ķirsi stutējat kurš negodīgi reklamējās Saeimas vēlēšanās un kura dēļ Vienotība turpmāk klīdīs reklāmās ar bada tašu pa valsti.Tad jau nekāda vaina jūsuprāt nav arī Zaķim?Ar savu rīcību jūs Vienotību reklamējat kā sastāvējušos,negodīgu ,varaskāru blēžu saietu. Uz ko tādā gadījumā cerat? Jūs eitanezējat Vienotību !!

 2. Jenotība laikam labi maksā LA, ka katru dienu tiek reklamēta. 🙂

 3. Formā nesmīdiniet. Formu esat pazaudējuši un palikuši mantrausīgi.

 4. Lai nāk citas partijas . Atbildēt

  Šoreiz arī vēlētāji ir formā,lai beidzot tiktu vaļā no meļiem ,tukšiem solītājiem, valsts grāvējiem , tautas nicinātājiem ,nabadzības radītājiem un nodokļu cēlējiem. Labo darbu nevienu neredzam. Lai nāk citas partijas ,un pierāda savu varēšanu. Jums neviens vairs netic un neticēs. Viss, mērs ir pilns ,svaru kausos esat atrasti par vieglu.Laiks jums doties atpūtā,jo pietiekoši daudz ciešanu esiet tautai sagādājuši.

 5. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Tautai, kura nezina vai pat ignorē savu pagātni, NAV nākotnes.”

  Un, arī: “No sū#a pīrādziņu neizcepsi.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2010. gads): Sestdien, 2010. gada 6.martā, esot “sākusi darboties” politekonomisko interešu grupējumu “jaunais laiks” (JL), “pilsoniskā savienība” (PS) un “sabiedrība citai politikai” (SCP) izveidotās priekšvēlēšanu politapvienības «vienotība» (dēvētas arī par “trīsgraudu pankūku”, “jenotību” un “ķeksīti” ) mājas lapa – wēwēwē.vienotiba.elvē. Šajā kārtējā šīs valsts “politiski orientētajā” w-lapā “ikviens interesents arī varēja tiešsaistes režīmā sekot līdzi arī politapvienības dibināšanas kongresam”, esot paziņojuši “jaunā politspēka vadošie locekļi”…
  —–
  .
  “Jauns” ‘SILES prodžekts’ “valstī” radīts!…”
  ( O.M.© “Hroniskais pjedestāls” – 29.07.2008., Nr.6. )
  .
  Top ‘kampaņveida mājaslapa’:
  Ne ‘fīčās krutākā’, ne ‘knapa’ ~
  Tāds ‘piedūriens uz standart-šniti’,
  Kā internetā – daudzi citi…

  Ir tikai atšķirība maza ~
  Tur ‘sastampāta polit-draza’,
  Ar vārgu dizainu un bildēm,
  Ar pārstāvjiem no ‘polit-ģildēm’,
  Ar video un tekstiem ‘gludiem’,
  Ar ‘cukursaldu frāžu pudiem’ ~
  No šabloniskiem “uzsaukumiem”,
  Līdz “pūļa” ‘fiškas masējumiem’:
  .
  “Mēs ZOMBĒJAM – jūs ticēt varat!
  Mēs ‘štukosim’ – ‘a’ jūs tik’ darāt!
  Mēs nosvilpsimies – jūs tik’ skrieniet!
  Mēs “lepni” soļosim – jūs lieniet!
  Mēs ‘ņemsim vadību’ – jūs klausiet!
  Mēs izprovocēsim – jūs kausiet!
  Mēs “dominēsim” – jūs priekš fōna!
  Mēs – “avangards”, jūs – ‘ķēķa’ zōna!
  .
  Mēs “deklarēsim” – jums mūs balstīt!
  Mums biezumi – jums ‘šķidro’ smalstīt!
  Mums “mandāti” – jums “balsošana”!
  Mums lemšana – jums pildīšana!
  Mēs – treknās SILES “jaunā” maiņa,
  Jums – ATKAL ‘drabiņas’ no spaiņa!
  Mums – “tautas kalpu” “goda” beņķi,
  Jums – ATKAL “pūļa vaukšķu” kreņķi!
  .
  Kas mainīsies, jūs gribat zināt?…
  Nu… konkrētāk to ‘saceikināt’,
  Mēs piesolām, kad ‘SILĒ rīsim’…
  (Ja ‘rukšķus, možka, nobadīsim’…)
  Bet – SISTĒMU gan neaiztiksim:
  Tur CITUS “zobratiņus” liksim,
  Ar CITĀM “skrūvēm” ‘jūgsim kopā’ ~
  ‘Pa lielam’ NEDRĪKST ‘salaist lopā’!…”

  Šķībs “ķeksītis” ir “valstī” radīts ~
  Tiek “pūlis glups” ‘aiz šnābļa va(dīts)’,
  Uz mērķi: “‘SILI – rīmām’ “jauniem”!…”
  (Vai… rukšķus aizstājot ar auniem?…)

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu lumpeņu, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” u.c. taml. “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 6. RBS Skals taču bankrotē, kur otkatus rausiet??

 7. Kā gan kaut ko var pierādīt vēlēšanās? Patreiz jūs pierādat ar savu darbu kas esat. Rīgā jūsu deputāti šo gadu laikā nav darījuši neko, lai apturētu budžeta izniekošanu.

 8. ja Latvijas sabiedrība būs gudra un tālredzīga, tā V, NA un ZZS neievēlēs vairs nekad. galvenais iemesls šādai cerībai – vairs nekad nedrīkst Latvijā pie varas būt tādi cilvēki, kuriem svarīgākas par sabiedrības veselību, par cilvēku dzīvības glābšanu, ir savas intereses un ambīcijas: sev neadekvāti paaugstinātās algas, kamēr vairāk nekā puse Latvijas strādājošo ir iedzīti nabadzībā – ar šādu politiku,domāšanu,pieņemtiem likumiem. Sabiedrība tiek iedzīta stūrī – cilvēks strādā, ir izglītots, taču viņš par valdības pielemto atalgojumu NEVAR: iegādāt mājokli,audzināt bērnus, izglītot tos, nomaksāt rēķinus, NODROŠINĀT LĪDZEKĻUS SAVAS UN SAVAS ĢIMENES VESELĪBAS UZTURĒŠANAI. To mūsu valstī spēj tikai LABI ATALGOTIE IERĒDŅI,POLITIĶI,DEPUTĀTI. Nauda valstī IR,jo cilvēki maksā nodokļus. Taču sabiedrības nopelnītie līdzekļi tiek sadalīti NEMĀKULĪGI,NETAISNĪGI UN NEGODĪGI. Ja cilvēks nevar nopelnīt tik daudz,lai GLĀBTU SAVU DZĪVĪBU,nevienam!!!! politiķim tajā pašā laikā nav tiesību no sabiedrības līdzekļiem sev paaugstināt algas, un vispār – sanemt vairāk nekā pārējie. TIKAI TĀ, TIKAI PAŠI TO PIEDZĪVOJOT, viņi spēs saprast, ko nozīmē ZAUDĒT BĒRNU, ZAUDĒT CILVĒKU SPĒKA GADOS, IZJUST IZMISUMU UN BEZPALĪDZĪBU, CIEŠANAS UN SĀPES. Es ceru, ka vēlēšanu laikā cilvēki atcerēsies gan Baibu Baroni, gan visu tos daudzos,kuri spiesti LŪGT sabiedrībai palīdzību, jo VALSTS (deputāti,politiķi, valdības) viņiem šo palīdzību ATSAKA, un mūsu nopelnīto izdala Ventspilij un vēl entiem projektiem, jo tie viņiem šķiet SVARĪGĀKI PAR CILVĒKU DZĪVĪBĀM.

Draugiem Facebook Twitter Google+