Latvijā
Politika

Piebalgs: “Vienotībā” jāturpina strādāt visiem pašreizējiem biedriem 8

Foto – LETA

“Vienotības” rindās nav nepieciešama pašattīrīšanās un visiem biedriem jāturpina strādāt partijā, panākot pilnīgu uzticību jaunajai partijas vadībai, uzskata politiskā spēka valdes loceklis, viens no partijas priekšsēdētāja amata kandidātiem Andris Piebalgs.

“Domāju, ka visiem jāturpina strādāt “Vienotībā”, jo visi ir “Vienotības” biedri. Citādi tie, kas būtu gribējuši, jau būtu aizgājuši. Mums jāatrod veids, kā strādāt kopā, diskutēt, bet būt pietiekami stipriem un vienotiem galvenajos jautājumos un mēģināt būt tolerantākiem vienam pret otru,” intervijā aģentūrai LETA sacīja Piebalgs, komentējot jautājumu par cilvēkiem, kas tiek uzskatīti par iekšējiem opozicionāriem partijā.

Iepriekš partijas valde apsprieda jautājumu par iespēju izslēgt no partijas tā dēvētā “Vienotības” frakcijas sešinieka līderes Ilzi Viņķeli un Lolitu Čigāni. Toreiz valde vienojās šo jautājumu nodot Ētikas komisijai. Piebalgs uzskata, ka viņas no partijas nebūtu jāizslēdz.

Saistītie raksti

“Jā, ir atšķirības, neskaidras situācijas, bet es nedomāju, ka viņas būtu pārkāpušas partijas programmu vai būtu pret to, par ko stāv partija. Valdības veidošanas periods mums visādā ziņā bija neveiksmīgs, mums ir daudz dažādu versiju par to, kas tajā laikā notika. Es uzskatīju, ka izslēgt viņas no partijas noteikti būtu nepareizs solis, un arī to teicu valdes sēdē – manā skatījumā nav pietiekama iemesla, lai kādu biedru izslēgtu no partijas,” savu nostāju argumentēja politiķis.

Piebalgs skaidroja – Latvijai ir raksturīgs tas, ka nav nemaz tik daudz politiski aktīvu cilvēku. “Tas nozīmē, ka partijas programmai jāaptver pēc iespējas plašāks potenciālo vēlētāju loks. Tātad mums jāaptver gan liberālie, gan konservatīvie,” sacīja politiķis.

LA.lv