×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
9. oktobris, 2014
Drukāt

Piebalgs zaudētu kompensāciju, ja vadītu valdību (8)

Foto - LETAFoto - LETA

Kad Valdis Dombrovskis atkāpās no valdības vadītāja amata, “Vienotības” vadība ne tikai apsvēra iespēju, bet jau ievadīja sarunas ar Eiropas Komisijas (EK) attīstības komisāru Andri Piebalgu par Ministru kabineta vadīšanu.

Iespējams, ka šo valstiski atbildīgo, svarīgo amatu viņš kaut kad nākotnē varētu uzņemties, bet ne tuvākajā laikā, jo pēc tam, kad tiks apstiprināta jaunā Eiropas Komisija un Piebalgs atgriezīsies Latvijā, EK viņam desmit mēnešus maksās kompensāciju, kas būs apmēram 200 tūkstoši eiro. Ja viņš kļūtu par valdības vadītāju, kompensācija tiktu zaudēta.

“Es neizslēdzu iespēju vadīt valdību – kad būs tāda nepieciešamība, par to domāšu, bet patlaban tādas nav un varbūt nekad tāda situācija neradīsies. Darbs man būs, iespējams, lasīšu lekcijas augstskolā. Laimdota Straujuma ir pilna spēka un apņēmības turpināt iesākto, un kāpēc gan lai viņai tie četri gadi neizdotos? Protams, ir iespējamas arī neveiksmes, jo tā ir koalīcijas valdība. Nebūtu korekti runāt par mani kā nākamo valdības vadītāju, pirms Straujumas kundzei Saeima nav izteikusi uzticību,” sacīja A. Piebalgs.

Komisārs cītīgi seko līdzi politiskajiem notikumiem Latvijā, arī tam, kas notiek “Vienotībā”, kurā viņš sastāv. Vaicājot par iespējamo balsu pirkšanu Latgalē, Piebalgs atbildēja, ka personīgi Dzintaru Zaķi nepazīstot, bet apvainojums viņam esot briesmīgs. Taču jāatceras, ka pastāv nevainības prezumpcija, un jāgaida, ko Drošības policija, izmeklējot šo lietu, atklās. A. Piebalgs: “Man negribas ticēt, ka Latvijā var pirkt balsis. Partijā droši vien runās, kā varēja nonākt pie tādiem apvainojumiem. Tā var būt arī provokācija. Tikko ir šaubas par vēlēšanu iznākumu, tā var apšaubīt visas vēlēšanas. Es ceru, ka Drošības policija ātri nāks ar atbildi, pārliecinās sabiedrību, ka ir neatkarīgi izmeklējusi un pareizi pieņēmusi lēmumu. Pēc tam visiem politiskajiem spēkiem būs jānostiprina ticība vēlēšanu sistēmai.”

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Dombrovskis mums atdevās par velti. Pēc tam sakodām, apšļāvām… Vairāk neviens????????????

 2. Nauda ,Nauda – tā VISU nosaka.Piebalgs nav tas zeņķis,kurš nāks muļļāties pa Latvijas varas gaiteņiem sīknaudas pēc.

 3. Nolaistu uz bremzēm kā savulaik IM ? Tad bija iespēja skolas valsts valodā izveidot, bet palika kā ir…Pat Latvijas vēsturei bija atteikums.

 4. Незадолго до выборов в Европарламент камеры наблюдения Сейма зафиксировали случай, который дал повод для подозрения в подкупе сторонников партии. Главной персоной является лидер «Союза русских Латвии» и кандидат на прошедших выборах — Татьяна Жданок, которая была замечена при оплате внушительной суммы денег одной из активисток русских организаций.

 5. Nu lai tak Piebalgs parāda savu patriotismu un nāk par premjera aldziņu pastrādā!

 6. Piebalgs nav Latvijas patriots, bet vins sareekina, kaa vairaak nopelniit. Nu saprotama lieta.

  • Ui, Tev taču ir iespēja pierādīt, ka Tu esi lielāks patriots un pašam noziedot 200 000 EUR Latvijas valstij, un tad pilntiesīgi varēsi kritizēt Piebalgu.

 7. Man negribas ticēt, ka Latvijā var pirkt balsis. Partijā droši vien runās, kā varēja nonākt pie tādiem apvainojumiem. Tā var būt arī provokācija. Tikko ir šaubas par vēlēšanu iznākumu, tā var apšaubīt visas vēlēšanas.———————————–
  KĀDS NAIVUMS:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Draugiem Facebook Twitter Google+