×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
1. oktobris, 2016
Drukāt

Piebauro malumednieku! Inspektori naksnīgās pārbaudēs piedzīvo arī kuriozus (5)

Juris Nagainis, Lauris Arājs un Vladimirs Prisjagins plāno reida maršrutu.. Foto - Indulis BurkaJuris Nagainis, Lauris Arājs un Vladimirs Prisjagins plāno reida maršrutu.. Foto - Indulis Burka
Ievēro!

Ieroci par izlādētu uzskata tad, ja patronas izņemtas arī no aptveres, turklāt tās nedrīkst glabāties vienā iesaiņojumā ar ieroci.
Laiku pa laikam ir arī situācijas, kad mednieki dzird šāvienus, kurus nav veicis neviens no kolektīva biedriem. Mednieki par tādiem ziņo, taču bieži vien tikai pēc mēneša

Aļņu un briežu bauris ir laiks, kad mednieki visbiežāk dodas medībās. Vai tiek ievēroti medību noteikumi un kāda ir medību inspektoru ikdiena – to kopā ar Valsts meža dienesta vecākajiem medību inspektoriem Juri Nagaini, Vladimiru Prisjaginu un Andreju Zvirbuli devās noskaidrot žurnāls Medības.

Palīdz policisti
Pirmais reids notiek Sēlijas mežos, tajā piedalās arī Valsts policijas nelikumīgu medību un zvejas apkarošanas grupas vecākais inspektors Lauris Arājs.
Inspektoru rīcībā ir ziņas par iespējamiem Medību noteikumu pārkāpējiem Sēlijā. Tāpēc pēc nelielas maršruta plānošanas divās automašīnās dodamies uz meža masīviem Neretas novada Zalves pagastā un Viesītes un Salas novadā.

Pamazām sāk krēslot. Dodamies uz vietu, par kuru saņemta informācija saistībā ar malumednieku aktivitātēm. Taču norādītajās platībās nevienu sastapt neizdodas. Iespējams, veiksme šoreiz nav mūsu sabiedrotā, taču tikpat iespējams, ka anonīmais ziņojums nav precīzs.

Vecākais medību inspektors Vladimirs Prisjagins stāsta, ka bieži vien par nelikumīgi nomedītajiem dzīvniekiem tiek saņemta informācija arī no policijas.

“Augusta vidū kādās mājās Jēkabpils novada Rubenes pagastā, meklējot kontrabandas preces, likumsargi pirtiņā atrada divas stirnāžu galvas. Tika atrasts un konfiscēts arī ierocis – nelikumīgi glabāta lielas enerģijas pneimatiskā šautene. Ir uzsākts kriminālprocess. 1983. gadā dzimušais vīrietis, kurš dzīvniekus nomedīja, atzinās izdarītajā. Interesanti, ka viņš ir vienīgais nemednieks starp visiem šogad malumedībās pieķertajiem,” stāsta Prisjagina kungs. “Zaudējums, kas viņam būs jāatlīdzina par divām nomedītajām stirnām, ir 2960 eiro.”

Piebauro malumednieku
Ir jau gandrīz pusnakts, kad norunātajā vietā satiekam otru ekipāžu. Viņi pārbaudījuši vairākas automašīnas, kurās braukuši mednieki. Medību pārkāpumi nav konstatēti. Tālumā ieskanas riestojoša briežu buļļa balss. Inspektori atceras, kā pirms vairākiem gadiem, atdarinot brieža baurošanu, izdevies piebaurot malumednieku. Kāds no reida dalībniekiem iebaurojies. Briedis apklusis, taču netālu kāds iedarbinājis automašīnu un braucējs strauji tuvojies. Auto apturēts, un tajā sēdošais mednieks bija tā steidzies sameklēt briežu bulli, ka piemirsis izlādēt ieroci, kurš turklāt bija aprīkots ar nakts redzamības tēmēkli. Cerētās trofejas vietā mednieks ieguva pārkāpuma protokolu un bargu sodu, jo bija izdarījis pat vairākus medību noteikumu pārkāpumus.

Briežu bauris Kurzemē
Nākamajā reizē dodamies uz Saldus un Skrundas novadu. Briežu populācija šajā apkaimē ievērojami lielāka nekā Sēlijā, tāpēc arī iespēja satikt kādu braucēju uz tumsā grimstošajiem meža ceļiem ievērojami lielāka.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Pēc pieredzes varu teikt, ka VMD informāciju arī par medību klubiem un mednieku sodāmību tur milzīgā slepenībā un nedod pat medību tiesību īpašniekiem, kuri grib slēgt līgumus par medībām savos mežos. Kad pirms pāris gadiem kāds nepazīstams medību kolektīva vadītājs gribēja slēgt medību līgumu ar mani un vairākiem maniem kaimiņiem par medību platībām, bet tā kā apkārtnē runāja dažādi par pašu medību kolektīva vadītāju, gribējām uzzināt oficiālu informāciju par šī kluba darbību, ir vai nav bijušas kādas sodāmības, nomedītā apjomu utt. VMD atbildēja, ka tā neesot mūsu darīšana.

 2. bet labākais visā šajā malu mednieku ķeršanas teātrī ir tas, ka Valsts meža dienestam informācija par nelikumīgām medībām jāiesniedz droša elektroniskā paraksta veidā!!! Citādi iestāde nekust! .. Tas, protams, ja tiek ziņots par iestādei “pietuvinātu malu mednieku”

 3. Valsts meža dienests šādi ķer malumedniekus Atbildēt

  Pircējs veikalā notver pie rokas kabatas zagli, kas cenšas nemanot izvilkt kādam citam pircējam no kabatas naudas maku. Tiek sacelta brēka un izsaukts apsardzes dienests. Apsardzes dienesta pārstāvis aizved zagli uz dienesta telpu un uzdod viņam jautājumu: „Vai tu mēģināji nozagt maku personai X?” „Nē,” atbild kabatas zaglis. Nu ja ne, tad ne. Kad pēc brīža zagļa notvērējs aiziet pie apsardzes dienesta un jautā, vai viņam šajā lietā dienesta darbinieki neko negrasās jautāt, viņš saņem atbildi: „Nē, nav tādas vajadzības. Mums nav nekādu pierādījumu par pārkāpumu.”

 4. Indikatīva pazīme- kam? Atbildēt

  Jelgavas novada mēra Ziedoņa Caunes malumedību lieta slēgta mīklainu apsvērumu dēļ. Pērn februārī malumedību vietā notvertais uz sniega motocikla braukalējošais Caune esot vizinājies ar spēļu ieroci, bet līdzās atrastās nošautās stirnas esot mirušas dabīgā nāvē.
  Tā var secināt pēc policijas slēdziena, kura izmeklēja skandalozo Caunes malumedību lietu, raksta Jelgavas laikraksts „Zemgales Ziņas”. Kasjauns.lv jau vēstīja, ka policija ir nolēmusi izbeigt kriminālprocesu skandalozajā malumedību lietā Jelgavas novada Platonē, kur tika aizturēts arī Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Caune. „Zemgales Ziņas” uzsver, ka kriminālprocesa slēgšana un Caunes attaisnošana ir notikusi visai dīvainos apstākļos.
  (Avots, Kasjauns, 03.05.2012)

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +29.1
Alūksne +24.9
Daugavpils +27
Saldus +26
Liepāja +27.8
Jelgava +27
Ventspils +18.8
Limbaži +26
Madona +26
Rēzekne +24
Draugiem Facebook Twitter Google+