×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
8. jūlijs, 2016
Drukāt

Piebaznīcas svēku laikā dos vārdus Ugāles ielām

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ugāles baznīca

17. jūlijā ar dievkalpojumu Ugāles evaņģēliski luteriskajā baznīcā plkst. 10 sāksies Piebaznīcas ielas svētki, LA.lv pavēstīja izdevuma “Ventspils Novadnieks” redaktore Marlēna Zvaigzne.

Pēc dievkalpojumu baznīcā muzicēs Lauma Akmene (ērģeles) un Raimonds Melderis (vijole), bet plkst. 13.30 no baznīcas laukuma sāksies gājiens. Vēl stundu vēlāk paredzēta svētku atklāšana un koncerts.

Muzikālajiem priekšnesumiem izskanot, baznīcas laukumā būs apskatāma Ugāles Mākslas studijas sešu dalībnieku gleznu izstāde, bibliotēkas darbinieces būs sagatavojušas stendus “Vēsturiskie mirkļi fotogrāfijās”, darbosies radošā darbnīca, notiks orientēšanās, maršrutā iekļaujot Aptiekas muzeju, Rubeņa bataljona muzeju un Meža muzeju, kā arī baznīcu, stāstīja Zvaigzne.

Svētku dalībnieki veidos kopīgu gleznu, bet Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi rādīs Jaņa Rozentāla gleznas inscenējumu. Folkloras kopas “Urdava” dalībnieces aicinās iesaistīties rotaļas un dziedāt, būs tirdziņš, kurā tirgosies ne tikai pieaugušie ugālnieki, piedāvājot kūpinātu gaļu, vīnu, apdrukātus dizaina priekšmetus, savukārt bērni pārdos pašgatavotus saldumus. Klātesošie kopā ar baronu fon Bēru un viņa freileni varēs mieloties pie lielā zupas katla.

Projektu Ventspils novada pašvaldībā finansējuma saņemšanai iesniedza Ugāles attīstības biedrība, bet viena no pasākuma idejas autorēm ir Irēna Lakše, kura dzīvo privātā mājā pie baznīcas: “Es jau ilgi domāju par šādiem svētkiem savā mazajā ielā, bet tad izrādījās, ka tāda iecere interesē arī citus cilvēkus, un nu mums ir komanda, kas iesaistās svētku rīkošanā. Tāpat svētku laikā ielām ap evaņģēliski luterisko baznīcu esam iecerējuši dot nosaukumus.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+