×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
29. jūlijs, 2015
Drukāt

Piecās Latvijas pilsētās veidos veselības maršrutus (5)

Foto - Jūrmalas pašvaldībaFoto - Jūrmalas pašvaldība

Veselības ministrija (VM) un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), izveidojot veselības maršrutus piecās Latvijas pilsētās, sāks sabiedrības informēšanas kampaņu “Aktīva ik diena!”, LA.lv uzzināja ministrijā.

Sadarbojoties ar pašvaldībām, kampaņas ietvaros tiks izveidoti veselības maršruti Ogrē, Jūrmalā, Tukumā, Varakļānos un Cēsīs, lai veicinātu iedzīvotāju fizisko veselību, apvienojot patīkamo ar lietderīgo – pastaigu brīvā dabā un fiziskās aktivitātes. Vidēji 2,5 kilometrus garajos maršrutos tiks izvietoti informatīvi plakāti ar vingrojumiem veselības veicināšanai dažādām vecuma grupām, kurus izstrādājis fizioterapeits.

Kampaņas “Aktīva ik diena!” sauklis ir “Tu esi radīts kustībai!”. Ikvienam cilvēkam ir jānodarbojas ar fiziskām aktivitātēm, lai ilgtermiņā justos labi.

Kampaņas ietvaros paredzēts sniegt praktiskus padomus, kā ikdienu padarīt fiziski aktīvāku, iekļaujot vecumam un dzīvesveidam piemērotas fiziskās aktivitātes, kuras neprasa lielus finansiālus ieguldījumus. Tāpat mērķi ir aicināt visu vecumu iedzīvotājus iesaistīties fiziskajās aktivitātēs kopā ar saviem tuviniekiem, draugiem, bērniem, jo kopīgi sportojot ir vieglāk veidot un saglabāt motivāciju nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm regulāri.

Lai nodrošinātu iedzīvotājus ar informāciju par fiziskajām aktivitātēm, vingrojumiem, kā arī citu noderīgu informāciju, tiks izveidota jauna interneta vietne aktivadiena.lv (mājas lapa vēl nav aktīva – red. piez.), kurā varēs apskatīt visus veselības maršrutus, dažādus vingrojumu kompleksus un daudz cita interesanta.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. nenormāls foto – ar tik garām nūjām nav jānūjo!!!! Galīgi garām

 2. Ministrija klusē,kā ūdeni mutē ieņēmusi! Atbildēt

  Veselības ministrijai,piecu “veselības maršrutu” vietā (vairāk,protams,nevis iedzīvotāju veselības uzlabošanai,bet sevis reklamēšanas nolūkos),drīzāk jau vajadzētu nekavējoties parūpēties par veselībai kaitīgo un pat vēzi izraisošo pārtikas piedevu samazināšanu iedzīvotāju ikdienas uzturā! Jo Latvijā joprojām ir atļautas,vesela virkne mākslīgo saldinātāju un pārtikas krāsvielu,kuras citās valstīs ir aizliegtas vai to izmantošana ierobežota! To uzskaitīšana vien,aizņemtu vairākas lapaspuses! Veselības ministrijai,ja tā patiesi rūpējas par iedzīvotāju veselību,vajadzētu cīnīties par PVN likmes samazināšanu veselīgajiem,ikdienas pārtikas produktiem,nevis tikai rosināt aplikt ar akcīzes nodokli sāli un cukuru,kas vienīgi paaugstinās pārējo pārtikas produktu cenas,kuros izmantoti tiek sāls un cukurs-palielinot veselībai kaitīgo pārtikas piedevu pielietošanu! Un te vairs nekādi “veselības maršruti” nelīdzēs! Neaizmirsīsim,ka Rīgā vien ir kāds ducis vairumtirdzniecības uzņēmumu,kas 25 kg iepakojumā regulāri piedāvā internetā šis legālās indes-visās varavīksnes krāsās!

 3. Par šo VM Slimību profilakses un kontroles centra dižo veikumu,varam teikt tikai-“Kalns dzemdēja peli”!

 4. Nav naudas ārstu algām? Atbildēt

  SPKC ir tik pat nevajadzīgs,ka paralēļi Farmācijas departamentam nodibinātā,ministrijas lieluma Zāļu valsts aģentūra! Lūk,kur aiziet nodokļu maksātāju nauda,kuri šo liekēžu dēļ ir spiesti gaidīt uz izmeklēšanu mēnešiem garās rindās!

 5. Ārprāts Miller,ūdens smeļas! Atbildēt

  Tā vietā,lai parūpētos par strauji augošo zāļu cenu samazināšanu,Veselības ministrija nodarbojas ar skaidri redzamu naudas šķērdēšanu. Kampaņveidīga aģitācija,kā padomju laikos,iedzīvotāju veselību neuzlabos,ja praktiski joprojām būs pieejama izmeklēšana tikai par pilnu maksu!
  Ja paskatāmies šī,2012.gadā izveidotā Veselības veicināšanas un slimību profilakses centra struktūru,jāsaķer ir tikai galvu! Direktors ar diviem vietniekiem un direktora biroju,trīs departamentiem un divpadsmit nodaļām! Tajā pat laikā traģiski trūkst speciālistu rajonu slimnīcās,un ārstu trūkuma dēļ vasarā,uz atvaļinājuma laiku,tiek slēgtas veselas nodaļas! Lai attaisnotu savu nepieciešamību,centram nākas izgudrot visādus pekstiņus un VM vilkt garumā veselības apdrošināšanas ieviešanu Latvijā “naudas trūkuma dēļ”!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+