Dabā
Laika ziņas

Piecās novērojumu stacijās labots 23.jūlija karstuma rekords1


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Evija Trifanova

Pirmdien, gaisa temperatūrai valsts lielākajā daļā paaugstinoties līdz +27..+30 grādiem, piecās meteoroloģisko novērojumu stacijās pārspēts 23.jūlija karstuma rekords.

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopoto informāciju Rūjienā un Bauskā, termometra stabiņam pakāpjoties attiecīgi līdz +29,6 un +30,1 grādam, labots 2010.gada maksimālās gaisa temperatūras rekords.

Jelgavas novērojumu stacijā gaiss pirmdien sakarsa līdz +29,5 grādiem, tādējādi pārspējot 1992.gada 23.jūlija temperatūras rekordu. Par grāda desmitdaļu zemāka gaisa temperatūra reģistrēta Saldū, kur labots 1997.gada rekords.

Savukārt Stendes novērojumu stacijā maksimālā gaisa temperatūra pirmdien sasniedza +29 grādus, un iepriekšējais karstākais 23.jūlijs Stendē bija tālajā 1925.gadā.

Šī datuma nacionālais karstuma rekords ir 2010.gadā Rēzeknē reģistrētie +32,2 grādi.

Pirmdien Latvijas austrumu novados daudzviet uzlija, vietām lija stipri un ducināja pērkons, bet pārējā valstī laiks bija sauss un pārsvarā saulains.

Pagājušajā nedēļā četrās dienās vietām Latvija krita attiecīgā datuma karstuma rekords, kopumā tika pārspēti 11 rekordi. Šā gada aprīlī un maijā Latvijā tika laboti attiecīgi 39 un 29 siltuma rekordi.

LA.lv